Френсіс Теодора Парсонс

Френсіс Теодора Парсонс (англ. Frances Theodora Smith; 1861–1952) американська вчена, ботанік, натураліст, написала ряд книг, у тому числі популярне видання про американські польові квіти.

Френсіс Теодора Парсонс
Ім'я при народженні англ. Frances Theodora Smith
Псевдоніми Mrs. William Starr Dana
Народилася 5 грудня 1861(1861-12-05)[1]
Нью-Йорк, штат Нью-Йорк, США
Померла 10 червня 1952(1952-06-10)[1] (90 років)
Катона, Вестчестер, штат Нью-Йорк, США
Поховання кладовище Олбані Руралd
Країна  США
Діяльність ботанік, натураліст, письменниця
Брати, сестри Alice Josephine Smithd

 Френсіс Теодора Парсонс у Вікісховищі

Життєпис

Френсіс Теодора Парсонс народилася 5 грудня 1861 року у Нью-Йорку[3]. Її сестра, Еліс Джозефін (1859–1909), була художником та створила ілюстрації до двох книг Френсіс. Початкову освіту вона здобула у приватній школі. Зацікавилася ботанікою під час літніх канікул, проведених зі своїми бабусею та дідусем у сільському штаті Нью-Йорк [4].

Її перший чоловік, Вільям Старр Дана, за якого вона вийшла заміж у 1884 році, був морським офіцером. Він помер під час епідемії грипу 1890 року, а через шість років вона вийшла заміж за Джеймса Рассела Парсонса, педагога та адміністратора в штаті Нью-Йорк, а згодом дипломата[4]. У них народився син Рассел і донька Доротея, яка померла в дитинстві[3]. Сам Джеймс загинув у 1905 році в автомобільній аварії в Мехіко[5].

Після смерті Джеймса Парсонс переїхала до Нью-Йорка, де була активним прихильником Республіканської партії, а також Прогресивної партії. Вона працювала на різних посадах у партійних комітетах[3]. Вона також була захисником виборчого права жінок[4].

Наукова робота

Після втрати першого свого чоловіка Парсонс шукала розради у довгих прогулянках зі своїм другом ілюстраторкою Маріон Саттерлі[3]. Ці екскурсії спонукали її до першої та найважливішої ботанічної роботи, How to Know the Wild Flowers (1893), яка була першим посібником по американських польових квітах[4]. Книга була настільки успішною, що перший тираж розійшовся за п’ять днів[4]. How to Know the Wild Flowers отримала схвальні відгуки від Теодора Рузвельта та Редьярда Кіплінга[4]. Ця книга витримала декілька видань ще за життя Парсонс та друкувалася у 21 столітті. Квіти були систематизовані за кольорами, проілюстровані 48 кольоровими пластинами на всю сторінку від ілюстраторки Елсі Луїзи Шоу (відсутні в наступних виданнях) та 110 повносторінковими чорно-білими ілюстраціями Саттерлі.

Друга книжка Парсонс, According to Season (1894), була збірником описів природи, які вона раніше публікувала у The New York Tribune[3].

Третя книжка, Plants and Their Children (1896), була призначена для дітей та була внесена до списку 50 найкращих дитячих книжок свого часу[3].

У 1899 році Парсонс опублікувала How to Know the Ferns, як продовження першого посібника How to Know the Wild Flowers. На написання цієї книги багато в чому спонукали фінансові труднощі її чоловіка[3].

Після публікації цих чотирьох книг Парсонс зупинилася з написанням на декілька десятиліть. Аж у 1952 році, у віці 90 років, вона видала мемуари Perchance Some Day[4].

Книги

Обкладинка How to Know the Ferns (7-е видання)

Написані під іменем Місіс Вільям Старр Дана

  • How to Know the Wild Flowers (1893).Ілюстрації Маріон Саттерлі (1-е видання) та Елсі Луїзи Шоу
  • According to Season (1894). Ілюстрації Елсі Луїзи Шоу
  • Plants and Their Children (1896). Ілюстрації Еліс Джозефін Сміт

Написані під іменем Френсіс Теодора Парсонс

  • How to Know the Ferns (1899). Ілюстрації Маріон Саттерлі та Еліс Джозефін Сміт
  • Perchance Some Day (1951). Автобіографія, видана приватно

Див. також

Примітки

  1. SNAC — 2010.
  2. IPNI.  F.Parsons.
  3. "Frances Theodora Parsons (a.k.a., Mrs. William Starr Dana)". Cassandra Considers All Things Bright and Beautiful (blog), Sept. 8, 2010. Accessed Dec. 4, 2015.
  4. Frances Theodora Parsons (Mrs. Wm Starr Dana), Sierra College Natural History Museum, Retrieved 14 August 2015
  5. Met Instant Death, in the Buffalo Commercial Advertiser; published December 6, 1905; via Newspapers.com

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.