Фруктоїд-довгодзьоб жовточеревий

Фруктоїд-довгодзьоб жовточеревий[2] (Toxorhamphus novaeguineae) — вид горобцеподібних птахів родини фруктоїдових (Melanocharitidae).

?
Фруктоїд-довгодзьоб жовточеревий

Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Горобцеподібні (Passeriformes)
Родина: Фруктоїдові (Melanocharitidae)
Рід: Фруктоїд-довгодзьоб (Toxorhamphus)
Вид: Фруктоїд-довгодзьоб жовточеревий
Toxorhamphus novaeguineae
(Lesson, 1827)
Посилання
Вікісховище: Toxorhamphus novaeguineae
Віківиди: Toxorhamphus novaeguineae
ITIS: 563504
МСОП: 22718156
NCBI: 175137

Поширення

Вид поширений в Новій Гвінеї, а також присутній на деяких сусідніх островах (Япен, Вайгео, Місоол, Батанта, Салават та Ару).

Опис

Дрібний птах завдовжки 12,5 см та вагою 14-15 г. Зовні схожий на нектарок. Тіло округле з короткою шиєю, міцними ногами та коротким квадратним хвостом. Дзьоб довгий та тонкий, зігнутий донизу.

Забарвлення голови, спини, крил і хвоста оливково-зелене. Нижня частина тіла світло-жовтого кольору.

Спосіб життя

Мешкає у дощових та галерейних лісах, а також вторинних лісах з великою кількістю епіфітів. Трапляється парами або поодинці. Активний вдень. Живиться дрібними комахами та нектаром. Єдине спостереження гнізда у жовтні 2014 року в Мадангу. Воно мало чашоподібну форму і було збудованне між дистальними гілками дерев із сухих рослин, павутиння та лишайників. Вважається, що вид гніздиться в посушливий сезон, проте інших даних про розмноження цих птахів немає.

Примітки

  1. BirdLife International (2016). Toxorhamphus novaeguineae: інформація на сайті МСОП(версія 2019-2) (англ.) 12 листопада 2019
  2. Фесенко Г. В. Вітчизняна номенклатура птахів світу. — Кривий Ріг : ДІОНАТ, 2018. — 580 с. — ISBN 978-617-7553-34-1.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.