Фруктоїд чорний

Фруктоїд чорний[2] (Melanocharis nigra) — вид горобцеподібних птахів родини фруктоїдових (Melanocharitidae).

?
Фруктоїд чорний

Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Горобцеподібні (Passeriformes)
Родина: Фруктоїдові (Melanocharitidae)
Рід: Фруктоїд (Melanocharis)
Вид: Фруктоїд чорний
Melanocharis nigra
(Lesson, 1830)
Посилання
Віківиди: Melanocharis longicauda
ITIS: 561033
МСОП: 22718137
NCBI: 175124

Поширення

Поширений на більшій частині Нової Гвінеї, за винятком центральних гірських районів, південно-західної прибережної смуги та південного узбережжя затоки Чендкравасіх. Він також трапляється на деяких прилеглих островах Вайгео, Місоол, Салават, Япен та Ару. Живе у дощових лісах та плантаціях тикового дерева (Tectona).

Опис

Дрібний птах завдовжки 11,5 см та вагою 11 г. Тіло з міцною тулубом, подовженою головою, тонким дзьобом середнього розміру, міцними ногами досить довгим хвостом.

В оперенні є очевидний статевий диморфізм. У самців шия, спина, крила і хвіст глянцевого чорного кольору з металевим блакитним відтінком. Горло, груди, черево і стегна сіро-оливкового кольору. У самиць голова та плечі темно-сірі. Горло, груди, черево і боки світло-сірі. Спина, крила і хвіст мають коричнево-оливковий колір. В обох статей дзьоб і ноги чорнуваті.

Спосіб життя

Мешкає у гірських дощових лісах з густим підліском. Трапляється поодинці або парами. Активний вдень. Живиться фруктами, ягодами та комахами. Репродуктивний період недостатньо визначений — пари спостерігалися з квітня по січень. Моногамні птахи. Самиця будує гніздо з рослинних волокон та лишайників на кінчику гілки дерева. Насиджує самиця. Про пташенят піклуються обидва батьки.

Примітки

  1. BirdLife International (2012). Melanocharis nigra: інформація на сайті МСОП(версія 2013.2) (англ.) 26 листопада 2013
  2. Фесенко Г. В. Вітчизняна номенклатура птахів світу. — Кривий Ріг : ДІОНАТ, 2018. — 580 с. — ISBN 978-617-7553-34-1.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.