Фідон

Фідон (дав.-гр. Φειδων) — цар Аргоса першої половини VII ст. до н. е.

Фідон
Народився 700 до н. е.
Аргос, Аргос-Мікінес
Помер 670 до н. е.
Коринф
Національність греки
Діяльність військовий керівник, тиран
Знання мов давньогрецька
Учасник Battle of Hysiaed і Second Messenian Ward
Членство Геракліди
Посада цар Аргоса
Конфесія давньогрецька релігія
Батько Арістодамідd
Діти Leocedesd
Території, підконтрольні Фідону наприкінці його правління

Вважав себе десятим нащадком легендарного царя Темена, що встановив владу дорійців над Арголідою, і водночас спадкоємцем володарів ахейської доби, намагався відновити державу Агамемнона в тому вигляді, як вона виглядала в «Іліаді». Першим в Греції запровадив у своєму війську зімкнений порядок важкоозброєних піхотинців фалангу.

Приєднав до свої володінь Мікени, Тиринф, Епідавр, Егіну, намагався встановити контроль на Коринфом. У 669 р. до н. е. біля Гісій вщент розбив спартанське військо, що намагалося відібрати в нього Фіреатиду (власне, цю битву вважають першою, в якій була застосована фаланга). Відвоював усе східне узбережжя Лаконії до миса Малея, приєднав Кіферу, повністю відрізавши Спарту від Егейського моря. Увів військо до Еліди, перебравши на себе керівництво Олімпійськими іграми — посилаючись на те, що був нащадком Геракла. Відібрав деякі землі в Коринфа, а в самому місті підтримував опозицію режиму Бакхіадів.

У створеній таким чином державі запровадив єдину систему мір «фідонові міри», за основу яких узяв вавилонські стандарти. Одиницею ваги, зокрема, став обол. Першим у балканський Греції почав карбувати монету (із срібла).

Політика Фідона викликала неводоволення аргоської знаті, і врешті-решт цар був вбитий гетайром із власного оточення.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.