Філомедуза помаранчевонога

Філомедуза помаранчевонога або воллункук (Pithecopus hypochondrialis) — вид жаб родини Phyllomedusidae.

?
Філомедуза помаранчевонога

Філомедуза помаранчевонога
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Земноводні (Amphibia)
Ряд: Безхвості (Anura)
Родина: Phyllomedusidae
Рід: Pithecopus
Вид: Філомедуза помаранчевонога
Pithecopus hypochondrialis
Daudin, 1800

Поширення помаранчевоногої філомедузи
Синоніми
Hyla hypochondrialis
Phyllomedusa hypochondrialis
Посилання
Вікісховище: Phyllomedusa hypochondrialis
Віківиди: Pithecopus hypochondrialis
EOL: 1018658
ITIS: 586351
NCBI: 317381

Опис

Загальна довжина досягає 4—5 см. Спостерігається статевий диморфізм: самиця більша за самця. Голова масивна. Очі великі, круглі з вертикальною зіницею. Тулуб стрункий, проте самиці товстіше. Кінцівки тонкі. Перші два пальці обох кінцівок повернені один до одного, що дозволяє вправно хапатися за гілки.

Вночі забарвлення спини цієї амфібії коричневе, а вдень — світло-зелене. Задні сторони лап мають помаранчевий колір з чорними смугами. Черево блідо-жовте з чорними смугами або плямами.

Спосіб життя

Полюбляє тропічні та субтропічні ліси, чагарники, луки, болота, пасовища, плантації, сільські садиби. Практично усе життя проводить на деревах або чагарниках. Вдень ховається серед листя. Активна вночі. Живиться комахами, переважно мухами й цвіркунами.

Розмноження відбувається на початку сезону дощів. Самець схоплює самицю амплексусом. Остання здирається на листя, що висять на водою (до 1 м) Самець і самиця загибають листя на кшталт трубочки, куди відкладаються яйця, а самець їх запліднює. після заповнення листової трубочки, самець з самицею переходять до іншої. Загалом відкладається 40—120 яєць. Вони доволі великі і багаті на жовток. На 3-й день у личинок в яйці з'являються зовнішні зябра, на 5-й — починається змінюватися забарвлення, а зябра атрофуються. На 10 день пуголовка виходить з яйця й скочується у воду. Метаморфоза триває 7—10 тижнів.

Розповсюдження

Мешкає у Колумбії, Венесуелі, Гаяні, Суринамі, Французькій Гвіані, Бразилії, Болівії, Парагваї, північній Аргентині.

Джерела

  • David Burnie (2001) — Animals, Dorling Kindersley Limited, London. ISBN 90-18-01564-4 (naar het Nederlands vertaald door Jaap Bouwman en Henk J. Nieuwenkamp).
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.