Хатхор

Хатхо́р або Хатор — у староєгипетській релігії богиня неба, в стародавніх віруваннях представлялася в зовнішності небесної корови, що народила Сонце. Хатхор вважалася також богинею любові, веселощів і музики; Зображалася у вигляді жінки з рогами корови і сонячним диском на голові. Центром поклоніння було місто Дендера.

Хатхор (Херу)
Хатор
Богиня радості, жіночності, краси, материнства, музики, танців, чужих земель, родючості, життя, нічного неба і зірок, покровителька рудників і рудокопів, лісів, Чумацького Шляху, захисниця людей в пустелі, покровителька фараонів
Божество в Релігія Стародавнього Єгипту
В інших культурах Афродіта
Батько Ра, Птах
Чоловік Хор
Частина від Єгипетська міфологія
 Медіафайли у Вікісховищі

Функції

Хатхор була богинею любові і радості, в Дендері її шанували як загальну богиню, а інші богині вважалися формами Хатхор. Її ім'я дослівно означає «Обитель Гора» і в міфах Хатхор виступала матір'ю цього божества неба і сонця. Крім того виділялося ще кілька богинь дрібніших з іменем Хатхор, які допомагали царицям в пологах і виступали казковими персонажами.

Хатхор вважали також покровителькою шахтарів. У Серабіт-ель-Кадім був споруджений храмовий комплекс богині Хатхор, де знаходили притулок, молилися й наставлялися на працю єгипетські рудокопи. Значна кількість храмових стел збереглася до сьогодні і донесла до нас історію єгипетського гірництва в особах.

Галерея

Стародавні зображення Хатхор

Храм Хатхор у Дендері

Див. також

  • 161 Атхор — астероїд, названий на честь богині.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.