Хеншань

Хеншань (кит. 衡山, трансліт. héngshān) — гора в провінції Хунань, називається також Наньюе Хеншань (кит. 南岳衡山, трансліт. nányuèhéngshān), знаходиться недалеко від міста Хеншань і селища Наньюе (南岳), за 50 км на північ від адміністративного ядра міста Хен'ян і за 110 км на південь від міста Чанша. Входить до числа п'яти священних гір Китаю.

Пік Чжужун гори Хеншань — майданчик для спостереження місяця
Гірські хребти Хеншань
Хеншань
кит. 衡山
Храм Чжужун на вершині гори
Храм Чжужун на вершині гори

27°18′06″ пн. ш. 112°41′05″ сх. д.
Країна  КНР
Система Священні гори Китаю
Тип гора
Висота 1300,2 м
Ідентифікатори і посилання
GeoNames 1783835
Хеншань
Хеншань (Китайська Народна Республіка)
 Хеншань у Вікісховищі

Назва Хеншань означає «Гора рівноваги». Наньюе означає «Південний пік». На цій горі розташована велика кількість даоських храмів і буддійських монастирів, вона є центром паломництва. Увесь гірський комплекс має 150 км в довжину, на ньому розташовано 72 гірських вершини.

За багато століть в південних горах Хеншань сформувалася модель чернечого життя, для якої характерна сільськогосподарська праця і споглядання. Буддійські обряди і споглядальне життя поєднуються з посівом хліба, вирощуванням овочів, чаївництвом і т. д., — відзначається на одному з туристичних порталів[1].

Територія гори, храми і монастирі на ній охороняються державою. Останніми роками там обладнаний парк, до вершини підведено автомобільну дорогу з автобусним сполученням, працює підйомник.

Інфраструктура

Територію гори оголошено заповідником, до якого є три входи.

Є канатна дорога на середині гори, що покриває одну третину підйому.

Через заповідник прокладено автомобільну дорогу з двох гілок, основна дорога веде від головного входу Канляолун до нижньої станції канатної дороги, далі до верхньої станції канатної дороги і до майданчика перед підйомом на вершину Чжужун. Відгалуження дороги йде від нижньої станції канатної дороги до бічного входу Силін і до Містечка Народної Культури, і з'єднується з головною дорогою біля верхньої станції канатної дороги.

До нижньої станції канатної дороги ходить автобус, по дорогах курсує внутрішнє таксі.

Через увесь парк тягнуться пішохідні стежки, викладені каменями.

Храми

  • Пік Чжужун (кит. 祝融峰, пін. Zhurong) заввишки близько 1300 м, пік названий на честь пані Чжужун, героїні середньовічного роману «Троєцарство», що походить від духу вогню місцевого племені Чжужун, її образ в китайській культурі втілює войовничу жінку-амазонку. На вершині знаходиться даоський храм Палац Чжужун, і тераса для споглядання місяця. Численні легенди зв'язують це місце з древнім культом вогню, покровитель вогню Янь-ді (кит. 炎帝) асоціюється також з легендарним володарем Шень-нуном. З вершини відкривається прекрасний вид на увесь гірський масив з усіх боків. До піку і палацу Чжужун ведуть широкі кам'яні сходи.
  • Храм Наньюе Дамяо біля підніжжя гори — великий даоський і буддійський храмовый комплекс, входить до складу паломництва перед підйомом на гору Хеншань
  • Зал Сховище Сутр
  • Моцзинтай
  • Печера Шуйлянь
  • Монумент Даю
  • Міст Хуейсянь — древній вузький кам'яний міст над прірвою.

Див. також

Ресурси Інтернету

Виноски

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.