Холостий хід

Холостий хід (яловий хід[1]) — рух машини, за якого вона не виконує корисної роботи.[2]

Техніка

У техніці холостий хід використовується у разі, коли неможливо з яких-небудь причин вимикати двигун за відсутності потреби в передаванні енергії. Зазвичай це пов'язано з тим, що двигуни внутрішнього згоряння, які застосовуються, можуть віддавати необхідну потужність тільки при досягненні деякої мінімальної кількості обертів. Для вимкнення навантаження двигун від'єднується від споживача за допомогою спеціальних механічних пристроїв. Наприклад, в автомобілях для цього призначене зчеплення, в автоматичних коробках передач зв'язок відбувається через гідротрансформатор, у верстатах можуть застосовуватися різні фрикціони.

Електроніка

В електроніці, холостий хід розуміється як напруга між виводами схеми за нескінченно великого опору між ними (розрив електричного кола), тобто відсутній робочий струм. Застосовується до джерел енергії або до пристроїв, що мають вихід, який приєднується до інших елементів системи. Зокрема, напруга холостого ходу джерела струму є одним з його основних показників (нарівні з імпедансом). Також напруга холостого ходу широко застосовується при розрахунках електричних кіл, наприклад, у теорії чотириполюсників.

Програмування

Холостий хід процесора програмується в багатьох мовах асемблера командою NOP.

Примітки

  1. Пономарів, Олександр (1 лютого 2018). Блог Пономарева: холостий хід чи яловий?. BBC News Україна (en-GB). Процитовано 8 серпня 2018.
  2. ХОЛОСТИЙ ХІД slovopedia.org.ua 11.09.2012.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.