Хуарес (фільм)

«Хуáрес» (англ. Juarez) — біографічна мелодрама 1939 року про життя Беніто Хуареса, національного героя Мексики.

Хуарес
англ. Juarez
Жанр драма
Режисер Вільям Дітерле
Продюсер Гал Б. Волліс
Сценарист Джон Г'юстон
У головних
ролях
Пол Муні
Оператор Тоні Гаудіо
Композитор Еріх Вольфганг Корнгольд
Художник Антон Грот
Кінокомпанія First National Pictures і Warner Brothers
Дистриб'ютор Warner Brothers
Тривалість 121 хв.
Мова англійська
Країна  США
Рік 1939
IMDb ID 0031516

Сюжет

Французький імператор Наполеон III хоче розширити свій вплив в Мексиці. Але відкрита інтервенція поставить його в незручне становище перед міжнародною спільнотою. Тому він вирішує посадити на мексиканський трон імператора-маріонетку. На цю роль обраний Максиміліан, молодший брат австрійського імператора Франца-Йосипа I. У Мексиці організовують референдум; погрозами і обманом людей змушують проголосувати за «покликання» імператора. Повні надій, Максиміліан і його дружина Шарлотта відправляються в Мексику. Але тут їх чекає неприємний сюрприз. Вони розуміють, що насправді більшість мексиканців підтримують законно обраного президента — Беніто Хуареса. Спроби Максиміліана домовитися з Хуаресом не приносять результатів: Хуарес вірить в демократію і вважає, що Мексиці не потрібен імператор. Максиміліан змушений ввести надзвичайний стан. Починаються кари і розстріли. За підтримки народу Хуаресу вдається придушити заколот свого віце-президента і почати наступ на сили монархістів. Шарлотта намагається просити допомоги у Наполеона, але той відмовляє: він розуміє, що мексиканська авантюра провалилася. Зневірена імператриця божеволіє. Максиміліан схоплений республіканськими військами і засуджений до смертної кари; його останнє бажання — щоб перед смертю йому зіграли його улюблену мексиканську пісню, «Голубка». У момент загибелі імператора Шарлотті здається, що вона відчуває присутність коханого. Хуарес не відчуває особистої ненависті до Максиміліану, але розуміє, що його смерть необхідна для того, щоб Мексика здобула свободу. В останніх кадрах фільму Хуарес приходить до гробу Максиміліана і просить у нього вибачення.

Цікаві факти

Костюм Бетті Девіс міняв колір у міру розвитку сюжету — на початку фільму він був білим, в середині сірим і чорним в кінці.

У фільму було два робочих назви — «Максиміліан і Шарлотта» і «Примарна корона».

На роль Шарлотти пробувалася актриса Гейл Пейдж.

Художник картини Антон Грот намалював понад три з половиною тисяч ескізів до декорацій фільму.

Прем'єра фільму відбулася 24 квітня 1939 року.

Відноситься до трофейним фільмів, дозволеним Рішенням Політбюро ЦК ВКП (б) від 31 серпня 1948 року «Про випуск на екран закордонних кінофільмів з трофейного фонду» для закритого показу в СРСР.

В ролях

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.