Цвинтар Пікпюс

Цвинтар Пікпюс (фр. Cimetière de Picpus) — найбільший приватний цвинтар Парижа у XII окрузі, на якому поховано багатьох відомих особистостей. На цвинтарі поховані останки французів які були страчені на ґільйотині під час Великої французької революції 1789—1799 років. Тут поховано маркіза Лафаєта.

Цвинтар Пікпюс
фр. Cimetière de Picpus, трансліт. Cimetière de Picpus
Цвинтар Пікпюс
Інформація про цвинтар
48°50′38″ пн. ш. 2°24′01″ сх. д.
Країна  Франція[1]
Розташування Париж
Відкрито 1640
Закрито 1795
Тип приватний
Статус недіючий
Охоронний статус пам'ятка історії зареєстрованаd[1]
Кількість поховань 1306
Адреса:
35 Rue de Picpus, Paris 75012

Цвинтар Пікпюс
Цвинтар Пікпюс (Париж)

Розташування та опис

Вхідна брама на цвинтар

Цвинтар Пікпюс, один з двох приватних цвинтарів Парижа, розташувалося на однойменній вулиці Пікпюс у XII окрузі, поряд з станцією метро Пікпюс неподалік від площі Нації, де влітку 1794 роки стояла ґільйотина. Другий приватний цвинтар у Парижі — це кіркут португальських євреїв у XIX окрузі.

Біля входу на цвинтарі Пікпюс знаходиться каплиця XIX століття, всередині якої можна побачити таблички з повним списком жертв Великої Французької революції, які спочивають у двох братських могилах. З 14 червня по 27 липня 1794 року в цих могилах було поховано 1306 осіб у віці 14-90 років[2]. У переліку страчених можна побачити представників усіх станів тодішньої Франції. Тут упокоївся цвіт французької аристократії та духовенства, а також простий люд, який постраждав від «Великого терору».

На цвинтарі знаходиться чудотворна скульптура Богоматері Миру з немовлям, встановлена Людовіком XIII. Скульптура майстерно виготовлена з чорного дерева та увінчана золотою короною.

Над могилою маркіза де Лафаєта, почесного громадянина Сполучених Штатів Америки, встановлений американський прапор. Щороку 4 липня сюди приходить американський посол, щоб вшанувати його пам'ять.

Цвинтар Пікпюс відкритий для вільного відвідування у післяобідній час. За вхід береться плата у розмірі 2 , кошти йдуть на утримання та благоустрій території.

Історія

Заснований цвинтар Пікпюс за ініціативи короля Людовика XIII Пікпюс в Парижі з ініціативи короля Людовика XIII у 1640-му році біля монастиря Святого Августина. Під час французької революції цвинтар розширили за рахунок монастирського саду, який був відібрані у закритого революціонерами монастиря Святого Августина.

Через близькість до місця страти, обезголовлювали на площі Трону (нині площа Нації) за допомогою ґільйотини, на цвинтарі знаходяться дві братські могили, в яких поховані жертви закону 22 преріаля загальною кількістю 1306 осіб. Для цього революціонерами у північно-східному кутку монастирського саду були викопані дві братські могили. Масові поховання припинилися тільки після страти Робесп'єра.

У 1797 році власницею цвинтаря Пікпюс стала принцеса Амалія Зефірина фон Зальм-Кірбурґ, сестра страченого та похованого на цвинтарі принца Фрідріха III. 1803 року цвинтар Пікпюс придбали у складчину 11 членів сімей похованих.

Відомі особи, поховані на цвинтарі

Таблиця з іменами похованих на цвинтарі

Світлини

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.