Центральна Тибетська Адміністрація

Центральна Тибетська Адміністрація або ЦТА (тиб. བཙན་བྱོལ་བོད་གཞུང་, вайлі: btsan-byol bod gzhung), офіційно Центральна Тибетська Адміністрація Його Святості Далай-Лами — організація, розташована в Індії, під керівництвом Далай-Лами XIV і частково прем'єр-міністра Тибету. Метою організації є «повернення тибетських біженців та відновлення свободи та щастя в Тибеті». Утворена 1959 року в Індії, її зазвичай називають «Тибетським урядом у вигнанні», втім сама структура заявляє, що вона «не призначена для захоплення влади в Тибеті», натомість її буде розпущено «як тільки буде відновлено свободу в Тибеті» і всередині нього тибетці сформують свій уряд.[2]

བཙན་བྱོལ་བོད་གཞུང་
Центральна Тибетська Адміністрація
Емблема Тибету
Абревіатура ЦТА
Тип уряд в екзилі
Засновано 28 квітня 1959
Мета Незалежність Тибету
Країна  Індія[1]
Штаб-квартира Дхарамсала, Індія
Глава Далай-лама XIV
Прем'єр-міністр Лобсанг Сангай
Дочірня(і)
організація(ї)
Chatreld
Вебсайт tibet.net/en/index.php

 Центральна Тибетська Адміністрація у Вікісховищі

Окрім відстоювання політичних інтересів організація створює мережу шкіл та інших культурних центрів для тибетців у Індії. 11 лютого 1991 року ЦТА стала членом-засновником Організації непредставлених націй та народів на церемонії, що відбувалася в Палаці Миру у Гаазі, Нідерланди.

Див. також

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.