Центральний госпіталь Міністерства внутрішніх справ України

Центральний госпіталь Міністерства внутрішніх справ України є Національним головним лікувально-профілактичним закладом Міністерства внутрішніх справ України, вагомим структурним підрозділом військової медицини в Україні у загальнодержавній системі військових шпиталів-госпіталів, який забезпечує висококваліфікованою медично-стаціонарною допомогою військовослужбовців МВС і Національної гвардії України, працюючих працівників і пенсіонерів-ветеранів органів внутрішніх справ, членів їх сімей, членів родин загиблих правоохоронців та інших, визначених законодавством верств населення України.

Центральний госпіталь Міністерства внутрішніх справ України
Тип Лікувально-реабілітаційний медичний заклад
Головний лікар Начальник центру Коробка Василь Іванович[1]
Країна  Україна
Адреса вул. Бердичівська, 1, м. Київ, 04116.
Координати 50°27′32″ пн. ш. 30°28′46″ сх. д.
Акредитаційна категорія вища
Сайт Сайт госпіталю

Історія

Госпіталь знаходиться на території розташування колишніх садиб охорони та працівників Лук'янівської в'язниці, яка була збудована у 1863 році. Ця місцевість почала заселятися в середині 19 століття після великих повеней на Подолі.

В радянський період, тут були споруджені численні підприємства, школи, лікарняні установи, спортивні споруди. У 80 роках ХХ століття були побудовані сучасні великопанельні будинки, куди переселилися родини працівників Лук'янівського слідчого ізолятору. Старі приватні садиби були ліквідовані, а на звільненій території почалося спорудження великого Центрального госпіталю Міністерства внутрішніх справ УРСР.

Сучасний стан

Госпіталь є багатопрофільним лікувально-діагностичним, науково-дослідницьким, навчально-медичним, консультативним закладом, має акредитаційний сертифікат вищої категорії та ліцензію Міністерства охорони здоров'я України на 44-и види окресленої законодавством держави медичної практики, вагомим структурним підрозділом військової медицини, одним з найважливіших військово-медичних закладів України.

Зовнішні зображення
Основне приміщення госпіталю
Священнослужителі відвідують учасників АТО
Навчання військових медиків госпіталю
Канадські лікарі консультують військових хірургів госпіталю

В складі госпіталю наразі функціонують — 16-ть лікувальних відділень: (терапевтичне, кардіологічне, гастроентерологічне, пульмонологічне, неврологічне, променевої патології, геріатричне, хірургічне, травматологічне, урологічне, гінекологічне, отоларингологічне з офтальмонологічними палатами, анестезіології та інтенсивної терапії, фізіотерапевтичне, лазерної ендоскопічної спінальної нейрохірургії), 5-ть діагностичних відділень: (функціональної діагностики, лабораторної діагностики, патологоанатомічне, ендоскопії та ультразвукової діагностики, рентгенологічної та радіонуклідної діагностики). В хірургічному відділенні проводяться складні хірургічні операції, включно і лапароскопічні по вилученню жовчного міхура, кіст яєчників, ендоскопічні по вилученню доброякісних новоутворень /у стравоході, шлунку та товстому кишечнику/, трансуретальні резекції аденоми передміхурової залози та інші.

Клінічна лабораторія виконує загально клінічні, біохімічні, серологічні обстеження, а також здійснює ВІЛ-діагностику.

В госпіталі працюють кваліфіковані лікарі, серед яких 8-м кандидатів медичних наук, 70-т лікарів з вищою категорією, 6-ть Заслужених лікарів України.

Госпіталь має новітнє відділення реанімації, у якому надається оперативна допомога працівникам міліції, які зазнали кульових поранень чи важких травм під час виконання службових обов'язків.

Під час надзвичайного чи воєнного стану в державі госпіталь працює в спеціальному режимі діяльності, передбаченому чинним законодавством України. В разі реальних військових дій з задіянням військовослужбовців Міністерства внутрішніх справ України, госпіталь вповноважений на розгортання необхідної кількості польових військових госпіталів, спільно з органами з питань надзвичайних ситуацій та Збройними силами України в районах бойових дій.

При Центральному госпіталі та його регіональних підрозділах діють військово-лікарські комісії, на які покладено повноваження експертного визначення медичної та психологічної придатності особи до проходження військової служби в мирних та військових умовах, а також експертне визначення втрати здоров'я внаслідок бойових дій або проходження військової служби в мирний час і встановленні відповідної групи інвалідності учаснику бойових дій, експертне визначення зв'язку смерті/загибелі військовослужбовця з вогнестрільним пораненням при захисті Батьківщини. Рішення військово-лікарських комісій є підставою для отримання статусу члена родини загиблого військовослужбовця.

Наукова діяльність

Є важливою науково-медичною базою для підготовки практичних лікарів за профілями захворювань для студентів-інтернів Національного медичного університету імені О.Богомольця, а також для перепідготовки практикуючих медиків в рамках післядипломної освіти для Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика.

Дивись також

Примітки

Джерела

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.