Церква Зарваницької Божої Матері (Тернопіль)

Церква Зарваницької Божої Матері парафія і дерев'яний храм Тернопільсько-Зборівської архієпархії УГКЦ в Тернополі (деканат м. Тернополя — Східний). Розташований у Старому парку.

Церква Зарваницької Божої Матері
49°33′12″ пн. ш. 25°35′41″ сх. д.
Тип споруди церква
Розташування Україна, Тернопіль
Архітектор Михайло Нетриб'як
Початок будівництва червень 2008
Кінець будівництва листопад 2008
Стиль дерев'яний храм
Належність УГКЦ
Адреса Є. Петрушевича, 1-А
Церква Зарваницької Божої Матері (Тернопіль) (Україна)
 Церква Зарваницької Божої Матері у Вікісховищі

Відомості

Настоятель церкви — отець Роман Ваврух, якого до священичого сану возвів митрополитТернопільсько-Зборівський УГКЦ владика Василь (Семенюк) водночас із посвяченням церкви 7 грудня 2008 року. Сотрудником церкви є отець Тарас Римар.

Це перший дерев'яний храм з того часу, коли в Тернополі ще існувала дерев'яна церква у 16001601 роках. Саме тоді перебудували в камені храм Різдва Христового або ж «Серединну» церкву в історичному центрі міста[1].

Постав завдяки фундаціям родини Шинке, мецената Володимира Шинке.

Храм збудували за проектом тернопільського архітектора Михайла Нетриб'яка — одного із авторів комплексу Марійського духовного центру в Зарваниці. При будівництві використовували карпатську смереку. Роботи виконали майстри з гуцульського села Микуличина, зокрема Степан Іванків.

У церкві є дві старовинні ікони — Серця Христового та Богородиці, а також хрест ХІХ століття, які храму подарували місцеві парафіяни.

За недовгу історію існування в церкві з'явився іконостас, а також копія чудотворної ікони Зарваницької Матері Божої, яку виконав і подарував один з парафіян.

Див. також

Примітки

  1. Бойцун Л. Тернопіль у плині літ: Історико-краєзнавчі замальовки. Тернопіль : Джура, 2003. — 392 с. ISBN 966-8017-50-1.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.