Церква Покрови Пресвятої Богородиці (Майнич)

Церква Покрови Пресвятої Богородиці

49°30′57″ пн. ш. 23°32′43″ сх. д.
Статус діюча
Країна  Україна
Розташування Майнич
Самбірський район
Львівська область
Конфесія УГКЦ
Єпархія Самбірсько-Дрогобицької Єпархії
Тип будівлі церква
Матеріал дерево
Побудовано на кошти громади
Перша згадка 1882
Будівництво 1882
Ідентифікатори й посилання
Церква Покрови Пресвятої Богородиці (Майнич) (Львівська область)

Церква Покрови Пресвятої Богородиці — діюча греко-католицька церква у селі Майнич на Самбірщині. Парафія належить до Дублянського деканату, Самбірсько-Дрогобицької Єпархії УГКЦ.

Історія

Інвентар 1839 року подає опис місцевої дерев`яної церкви, збудованої, ймовірно, у XVIII столітті. На її місці у 1882 році зведено нині діючу дерев`яну святиню, яка була зачинена у 1962-1989 роках радянською владою. Мешканці опікувалися церквою, підвели фундаменти замість каменів, на яких спочивали підвалини, оскільки, у цьому місці високий рівень ґрунтової води.

Архітектура

Будівля храму маленька за розмірами, збоку виглядає на розбудовану каплицю. За конструкцією — тризрубна, одноверха.

До вівтаря з обох сторін прибудовані ризниці, дахи яких суміщені з покриттям вівтаря. До південної ризниці уздовж стіни нави зробили зашклену веранду. Восьмерик нави накритий великою банею, увінчаною ліхтарем з маківкою. Нава від заходу має невеликий бабинець, накритий, як і вівтар, двосхилим дахом. Вхід у церкву також захищений дашком.

Над дверима, звичайно, образ Покрова Пресвятої Богородиці, ліворуч дверей зображення Пресвятої Богородиці з малим Ісусом (Матір Божа намальована як звичайна українка у вишитій сорочці), праворуч Ісус з розгорнутою книгою в руці. Усі стіни церкви вертикально шальовані дошками з лиштвами, внизу, над фундаментом, по периметру будівлі є дерев`яний захисний дашок.

На північ від церкви розташована дерев'яна двоярусна дзвіниця, накрита пірамідальним дахом. Вигляд дзвіниці сильно контрастує з оновленим храмом. За незалежності України біля входу на церковне подвір'я парафіяни влаштували на кам'яному постаменті фігуру Пресвятої Богородиці, накриту півкруглим дашком на високих стояках.

Література

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.