Церква святого Луїджі Оріоне

Церква святого Луїджі Оріоне — чинна церква отців оріоністів УГКЦ у Львові, в місцевості Замарстинів на вул. Лінкольна, 12.

Церква святого Луїджі Оріоне
49°51′57″ пн. ш. 24°02′11″ сх. д.
Тип споруди церква
Розташування  Україна, Львів
Архітектор Микола Рибенчук
Художник Любомир Медвідь
Інженер Володимир Сіверс
Початок будівництва 2007
Кінець будівництва 2008
Належність Українська греко-католицька церква
Адреса вул. Лінкольна, 12
Церква святого Луїджі Оріоне (Україна)
Церква святого Луїджі Оріоне (Львів)

Історія

Освячений 24 травня 2009 року. Ініціаторами будівництва стали італійські священики Еджідіо Монтанарі та Морено Каттелан — члени згромадження Оріоністів, котрі прибули з Італії і від 2001 року працюють в Україні.

Архітектура

Будівля, спроєктована архітектурною фірмою «Симетрія» у 20062007 роках, збудована у 20072008. Керівник проєкту Микола Рибенчук, інженер-конструктор — Володимир Сіверс. Загальна площа 440 м², будівельний об'єм 3775 м³. В одному блоці поєднано церкву і ораторію (універсальне приміщення для проведення молодіжного дозвілля). Головним формотворчим елементом споруди є дах, котрий своїми плавними асиметричними обрисами повторює основну домінанту на горизонті тієї місцевості — гору Високий замок.

Для створення затишної атмосфери дах має великі звиси, як у церквах «хатнього» типу. Його форма також враховує потоки вітрів, через що сніг не затримується на ньому. У конструкції застосовано 15 однакових шпренгельних ферм, встановлених під різними кутами. Будівля задумана як частина майбутнього комплексу громадських і сакральних споруд. Особливістю і проблемою для розпланування усього комплексу є охоронна зона підземного колектора ріки Полтви, котра ділить ділянку надвоє і займає значну частину площі. За нормами ця зона залишатиметься незабудованою.

У церкві знаходиться іконостас з чотирма великими іконами, котрі написав у модернізованому візантійському стилі, львівський живописець Любомир Медвідь. Це послідовно (з ліва на право): святий Петро, Богородиця-Одигітрія, Христос-Пантократор, святий Луїджі Оріоне. Вище, за іконостасом розміщено розп'яття, виконане в техніці олійного живопису тим самим автором. Ліворуч від іконостасу знаходиться статуетка Матері Божої — реліквія, визнана церквою чудотворною і пов'язана зі святим Луїджі Оріоне, привезена 2010 року з Бразилії.

При церкві створено парафію Божого Провидіння. Діють курси для аніматорів, курси танців, а також майстерня для осіб з особливими потребами і катехитична школа Святого Миколая.

8 листопада 2014 року у Львові відбулось урочисте відкриття нової обителі отців Оріоністів монастиря Святих апостолів Петра й Андрія[1].

Примітки

Джерела

  • Пастернак О. Модерна каплиця — на честь італійського святого // Леополіс (додаток до газети Високий замок). — 28 травня 2009. — № 21 (143). — С. 6.
  • Пастернак Б. До Львова прибула статуетка Матері Божого Провидіння // Леополіс (додаток до газети Високий замок). — 4 березня 2010. — № 10 (183). — С. 5.
  • Медвідь Л. Непросте повернення традицій у сучасність // Є. — 2009. — № 2. — С. 10—11.
  • Рибенчук М. Оріоністська церква у Львові // Art+construction. — 2009. — № 2—3. — С. 138—141.
  • Рибенчук О. Греко-католицька церква св. Луїджі Оріоне у Львові // Є. — 2009. — № 2. — С. 12—13.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.