Цьось Анатолій Васильович

Цьось Анатолій Васильович (нар. 2 січня 1966 р. в селі Любохини Старовижівського району Волинської області) — вчений у галузі фізичного виховання, спорту і здоров'я людини, доктор з фізичного виховання та спорту, професор, заслужений діяч науки і техніки України, ректор Волинського національного університету імені Лесі Українки.

Цьось Анатолій Васильович
Народився
Любохини, Волинська область
Місце проживання Луцьк, Україна
Країна  Україна
Галузь фізичне виховання та спорт
Посада ректор Волинського національного університету імені Лесі Українки
Звання професор
Ступінь доктор з фізичного виховання та спорту
Нагороди

Життєпис

Закінчив факультет фізичної культури Луцького державного педагогічного інституту імені Лесі Українки (1989 р.).

У 1994 р. за результатами публічного захисту в Національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова дисертації «Диференційований підхід в процесі підготовки майбутнього вчителя фізичної культури» здобув науковий ступінь кандидата педагогічних наук. У 2005 р. у Харківській державній академії фізичної культури захистив докторську дисертацію «Розвиток фізичного виховання на території України з найдавніших часів до початку ХVIII століття» за спеціальністю 24.00.02 — фізична культура, фізичне виховання різних груп населення. Із 2004 р. — професор кафедри фізичного виховання та реабілітації.

У період з 1989 р. до 1994 р. працював у Луцькому державному педагогічному інституті імені Лесі Українки на посадах викладача, старшого викладача, доцента кафедри теоретичних основ фізичного виховання. Починаючи з 1994 р. до 2002 р. перебував на посаді доцента, завідувача кафедри здоров'я та фізичної культури Волинського державного університету імені Лесі Українки. З 2002 р. по 2004 р.  — завідувач кафедри, професор, проректор з науково-методичної роботи Луцького інституту розвитку людини університету "Україна". З 2005 р.  — професор, завідувач кафедри теорії та методики фізичного виховання Волинського національного університету імені Лесі Українки, де з 2007 р. по 2019 р. пропрацював на керівних посадах, зокрема, проректором із наукової роботи та першим проректором, проректором з адміністрації та розвитку. У 2019 р. згідно наказу Міністерства освіти і науки України призначений ректором Волинського національного університету імені Лесі Українки.

Наукова діяльність

Основна сфера наукових інтересів - історія фізичної культури, теорія і методика фізичного виховання, фізична активність різних груп населення, якість життя населення.

Наукова школа: «Історико-педагогічні та медико-біологічні основи фізичного виховання і здоров’я різних груп населення». Досліджуються історичні тенденції становлення й розвитку фізичної культури в Україні з найдавніших часів до початку ХХ ст.; засоби й методи оптимізації фізичного виховання в загальноосвітніх школах і вищих закладах освіти; програмування фізичної активності; режими фізичних навантажень в оздоровчій фізичній культурі; вплив фізичної активності на якість життя населення.

Має 5 авторських свідоцтв і патентів України.

Підготував понад 20 кандидатів наук з фізичного виховання і спорту.

1998–2000 рр. — вчений секретар спеціалізованої вченої ради із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата з фізичного виховання і спорту Волинського національного університету імені Лесі Українки. З 2001 р. — член спеціалізованої вченої ради Львівського державного університету фізичної культури. Починаючи з 2006 р. — член спеціалізованої вченої ради Харківської державної академії фізичної культури.

Із 2007 р.  — член експертної комісії з освіти Державної акредитаційної комісії України й експертної ради з фізичного виховання і спорту Вищої атестаційної комісії України.

Член редакційних колегій фахових наукових видань України та ЄС. Головний редактор міжнародного наукового журналу "Фізичне виховання, спорт і культура здоров'я у сучасному суспільстві". Відповідальний редактор молодіжного наукового вісника Волинського національного університету імені Лесі Українки (Серія: Фізичне виховання і спорт). Заступник головного редактора наукового видання "Науковий вісник Волинського національного університету".

Текст вилучений зі статті через підозру в порушенні авторських прав

Текст, що раніше перебував на цій сторінці, запідозрено в порушенні авторських прав на текст із таких джерел:

https://wiki.vnu.edu.ua/wiki/Цьось_Анатолій_Васильович

Дата, коли було знайдено порушення: 30 серпня 2021.


Тому, хто повісив цей шаблон:

На сторінку обговорення користувача, який розмістив цю статтю, варто додати повідомлення {{subst:nothanks cv|Цьось Анатолій Васильович|url=https://wiki.vnu.edu.ua/wiki/Цьось_Анатолій_Васильович}} --~~~~.


До уваги користувача, який розмістив цю статтю

Не редагуйте статтю зараз, навіть якщо ви збираєтеся її переписати. Дотримуйтесь вказівок нижче.

  • Якщо власник авторських прав на зазначений вище матеріал дозволяє використовувати його на умовах GNU FDL без незмінюваних секцій та Creative Commons із зазначенням автора / розповсюдження на тих самих умовах, будь ласка, сповістіть про це на сторінці обговорення цієї статті.
  • Якщо правовласником є ви, додайте на зазначеному вище ресурсі примітку: «Матеріали дозволено використовувати на умовах GNU FDL без незмінюваних секцій та Creative Commons із зазначенням автора / розповсюдження на тих самих умовах».
  • Якщо дозволу на використання цього матеріалу немає, будь ласка, зробіть одне з двох:
    1. Напишіть хоча б гарний накид статті на цій підсторінці. Зверніть увагу: не треба копіювати текст, що порушує авторські права, на зазначену підсторінку й редагувати його. Якщо ви взялися за написання нової статті, не забудьте сповістити про це на сторінці обговорення.
    2. Залиште все як є, і тоді статтю буде вилучено.

У випадку, якщо новий текст написано не буде, цю статтю буде вилучено через тиждень після появи цього попередження (детальніше див. документацію шаблону).

Вихідний текст цієї статті з можливим порушенням копірайту можна знайти в історії змін.

Зверніть увагу, що розміщення у Вікіпедії матеріалів, автор яких не надав явного дозволу на їхнє використання відповідно до ліцензії GNU FDL без незмінюваних секцій та Creative Commons із зазначенням автора / розповсюдження на тих самих умовах, може бути порушенням законів про авторське право. Користувачів, які додають до Вікіпедії такі матеріали, може бути тимчасово позбавлено права редагувати статті.

Попри все, ми завжди раді вашим оригінальним статтям.

Дякуємо.


Цю сторінку внесено до категорії Вікіпедія:Можливе порушення авторських прав.

Нагороди

Публікації

За час науково-педагогічної діяльності опублікував 160 наукових праць, які представлені в профілі Анатолія Цьося на Google Академія.

Примітки

  1. УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №14/2019. Офіційне інтернет-представництво Президента України (ua). Процитовано 19 серпня 2021.

Посилання

Цьось Анатолій Васильович

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.