Чагарниця каштановоголова

Чагарни́ця каштановоголова[2] (Pterorhinus mitratus) — вид горобцеподібних птахів родини Leiothrichidae. Мешкає в Малайзії, Індонезії та на крайньому півдні Таїланду.

?
Чагарниця каштановоголова

Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Горобцеподібні (Passeriformes)
Родина: Leiothrichidae
Рід: Бурохвоста чагарниця (Pterorhinus)
Вид: Чагарниця каштановоголова
Pterorhinus mitratus
(Müller S., 1836)
Підвиди

(Див. текст)

Синоніми
Ianthocincla mitrata
Garrulax mitratus
Rhinocichla mitrata
Посилання
Вікісховище: Pterorhinus mitratus
Віківиди: Pterorhinus mitratus
ITIS: 560193
МСОП: 103872287
NCBI: 589709

Опис

Довжина птаха становить 22-24 см. Забарвлення темне, попелясто-сіре. Тім'я і живіт каштанові, на лобі біле пір'я. Навколо очей білі кільця. На крилах білі смуги. Дзьоб жовтий. Виду не притаманний статевий диморфізм. Молоди птахи мають тьмяніше і більш коричневе забарвлення, ніж дорослі.

Підвиди

Виділяють два підвиди:[3]

Жовтодзьоба чагарниця раніше вважалася підвидом каштановоголової чагарниці.

Поширення і екологія

Каштановоголові чяагарниці живуть у вологих гірських і рівнинних тропічних лісах, в чагарникових заростях і на полях. Зустрічаються на висоті від 900 до 3200 м над рівнем моря, на Суматрі подекуди на висоті від 500 м над рівнем моря.

Поведінка

Каштановоголові чагарниці зустрічаються парами і невеликими зграйками по 4-5 птахів. Вони часто приєднуються до змішаних зграй птахів. Живляться переважно комахами, а також ягодами, плодами, насінням і равликами. Сезон розмноження триває з березня по травень на Малайському півострові і з лютого по березень на Суматрі. Гніздо чашоподібне, робиться з рослинних волокон і корінців, розміщується на висоті від 3 до 9 м над землею, в заростях папороті та епіфітів. В кладці 2 яйця. Каштановоголові чагарниці іноді стають жертвами гніздового паразитизму острівної зозулі (Hierococcyx bocki).

Збереження

МСОП класифікує стан збереженя цього виду як близький до загрозливого. Каштановоголовим чагарницям загрожує знищення природного середовища.

Примітки

  1. BirdLife International (2016). Pterorhinus mitratus.
  2. Фесенко Г. В. Вітчизняна номенклатура птахів світу. — Кривий Ріг : ДІОНАТ, 2018. — 580 с. — ISBN 978-617-7553-34-1.
  3. Gill, Frank; Donsker, David; Rasmussen, Pamela, ред. (October 2021). Laughingthrushes and allies. IOC World Bird List Version 11.2. International Ornithologists' Union. Процитовано 01 грудня 2021.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.