Чакрасамвара

Чакрасамварасанскриту: Чакра Самвар; тиб.: Korlo Демчок, вайлі: "Тхор ло бде мчонг; англійська: the binding of the wheels "Колесо вищого блаженства ") є гнівним Їдамі тибетського буддизму, оточений вінком полум'я. Зазвичай він представлений з блакитним кольором тіла, чотирма головами різного кольору та дванадцятьма руками у сексуальному союзі (Яб-Юм) зі супутницею Ваджраварахі. Тантра Чакрасамвари має велике значення в школах Нової традиції перекладу тибетського буддизму.

Чакрасамвара / Ваджраварахі

Практика божеств на Чакрасамварі належить ануттарайога-тантрі(неперевершена тантра йоги), зокрема до так званих материнських тантр, в яких прихильність розглядається як головне почуття розладу, на відміну від батьківських тантр, в яких це гнів і недвоїсті тантри, в яких присутня певна заплутаність. Цей клас тантри відповідає рівню Махайога давньої традиції перекладу Тибету.

Походження

Згідно з традицією, Чакрасамвара Тантра, також відома як Шріхерука-абхідхана або Лаггусамвара (що означає щось на зразок блаженства через стислість тексту), була вперше використана в кінці 8 століття н. е. Було передано через Самбхогакая-Дакіні Ваджраварахі людським адептам в Індії. Це порівняно короткий текст із приблизно семисот строф на санскриті, в якому в основному описуються мантри та ритуали. Судячи з її історичного походження, Чакрасамвара Тантра тісно пов'язана з божественним світом шиваїзму.[джерело?] Згідно з міфом, Ваджрадхара у формі Чакрасамвари, як кажуть, зламав силу правлячого у світі індуїстського бога Човара (еманація Ішвари) із співчуття тим, хто прагне звільнення від сансари.

Чакрасамвара це один з так званих восьми великих Херука Божеств, поряд з Хаягриву, Гухьясамажді, Хеваджри, Ваджракілаї, Ямантаки, Амріта і Мамо[джерело?]. Корінні тантри цих божеств є одними з найважливіших текстів тантричного буддизму в Індії та Тибеті.

Див. також

Джерела

  • David B. Gray, The Cakrasamvara Tantra (The Discourse of Śrī Heruka): A Study and Annotated Translation. The AmericanInstitute of Buddhist Studies at Columbia University in New York,co-published with Columbia University’s Center for BuddhistStudies and Tibet House US, New York 2007. Source ISBN 0975373463

Література

  • Казі Дава Самдуп: Шричакрасамбхара Тантра. Буддійська тантра. Адітя Пракашан, Нью-Делі 1987, ISBN 0-88181-000-2
  • Геше Келсанг Гьяцо, Суть Ваджраяни. Найвища йога-тантра-практика мандали тіла Херуки. Публікації Тарпи, Глен Спей, Нью-Йорк 2003, ISBN 0-948006-48-X
  • The Cakrasamvara Tantra: Its History, Interpretation, and Practice in India and Tibet. David B. Gray

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.