Чарльз Дадлі Ворнер

Чарльз Дадлі Ворнер (12 вересня 1829 — 20 жовтня 1900) був американським есеїстом, романістом і другом Марка Твена, з яким він був співавтором роману The Gilded Age: A Tale of Today.

Шарль Дадлі Ворнер
Charles Dudley Warner
Signature of Charles Dudley Warner.jpg
Народився 12 вересня 1829(1829-09-12)[1][2][…]
Плейнфілд,штат Массачусетс
Помер 20 жовтня 1900(1900-10-20)[1][3][4] (71 рік)
Гартфорд, США[1]
Поховання Cedar Hill Cemetery
Громадянство  США
Діяльність Письменник, редактор
Alma mater Гамільтонський коледжd
Мова творів англійська[2]
Роки активності з 1870
Magnum opus A-Hunting of the Deer, and other essaysd
Членство Американська академія мистецтв та літератури
Автограф

 Чарльз Дадлі Ворнер у Вікісховищі
 Висловлювання у Вікіцитатах
 Роботи у  Вікіджерелах

Біографія

Ворнер народився з пуританського походження в Плейнфілді, штат Массачусетс. У віці від шести до чотирнадцяти років він жив у Шарлемонті, штат Массачусетс, про місце і час, про які переглядав у своїй книзі «Бути хлопчиком» (1877). Потім він переїхав до Казеновії, Нью-Йорк, а в 1851 році закінчив Гамільтонський коледж у Клінтоні, Нью-Йорк. Він працював з опитувальною партією в Міссурі, а потім вивчав право в університеті Пенсільванії. Він переїхав до Чикаго, де займався правом з 1856 по 1860 рік, коли переїхав до штату Коннектикут, щоб стати помічником редактора газети The Hartford Press. До 1861 року він став редактором, займаючи посаду до 1867 року, коли газета об'єдналася в «Хартфордський курант», і він став співредактором з Джозефом Р. Хоулі. У 1884 р. Він приєднався до редакції журналу Harper's, де він керував «Редакторським ящиком» до 1892 р., Коли він взяв на себе відповідальність за «Редакторське дослідження».

Він помер у Хартфорді 20 жовтня 1900 року та був інтернований на кладовищі Кедр-Хілл, де Марк Твен був носієм призову, а Джозеф Твічел виступав на посаді. Ворнер широко подорожував, читав лекції і активно цікавився реформами в'язниць, наглядом за міським парком та іншими рухами задля загального блага. Він був першим президентом Національного інституту мистецтв і листів, а на момент смерті був президентом Американської асоціації соціальних наук. Він вперше привернув увагу рефлексивними ескізами у «Моєму літо в саду» (1870). Вперше опубліковані як серіал у «Хартфордському куранті», ці етюди були популярні своїм рясним та вишуканим гумором та м'яким особистим шармом, своєю любов'ю на свіжому повітрі, своїм сугестивним коментарем до життя та справ та делікатно закінченим стилем, якостями, що підказували твір Вашингтона Ірвінга. У 1873 році робота «Ворнер» відома на сьогодні, був опублікований роман, який він написав з Марком Твеном. Називається Позолочений вік: Казка сьогодні, воно дало назву цій епосі американської історії. Цитується Марком Твеном в одній з його багатьох жартівливих лекцій, грамота Ворнера досі часто розповсюджується на Твена. Варнер в 1875 році. Громадяни Сан-Дієго настільки оцінили лестливий опис свого міста Ворнера у своїй книзі «Наша Італія», що вони назвали три вулиці поспіль в околицях Пойнт-Лома після нього: Чарльз-стріт, Дадлі-стріт та Ворнер-стріт.

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.