Червоногребельська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Червоногребе́льська ЗОШ І-ІІІ ступенів загальноосвітня школа І—ІІІ ступенів розташована у селі Червона Гребля

Червоногребельська ЗОШ І-ІІІ ступенів
Споруда школи. Центральний вхід
Тип Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів
Країна  Україна
48°07′57″ пн. ш. 29°18′06″ сх. д.
Засновано 1793
Директор Соколов Руслан Юрійович
Учителі 20
Учні 106 (20102011)
Адреса 24824, вул. Чапаєва 3, с.Червона Гребля, Чечельницький р., Вінницька обл.
Телефон (04351)2-66-86
Сайт Офіційний сайт школи
Мова українська

Проблеми, над якими працює школа

  • Навчальна: «Компетентісний підхід до організації навчально-виховного процесу як об'єктивний чинник поліпшення якості освіти»
  • Виховна: «Створення умов освітнього середовища для самовизначення та самореалізації особистості, шляхом впровадження інноваційних технологій у виховному процесі»

Історія

Червоногребельська ЗОШ І-ІІІ ступенів була заснована у 1793 році.

Церковно-приходська школа

У селі Червона Гребля була церковно-приходська школа, яка знаходилась в церковному будинку. У 1800 році була заснована двокласна приходська школа. В часи Франко-російської війни, коли Наполеон напав на Росію, священик збирав у школі людей і розповідав про воєнні події. Навчання в школі проходило на слов'янській мові. Воно було доступне дітям, що мали добру пам'ять. Всі уроки вивчались напам'ять. Дитина, яка не вивчила уроку, суворо каралась різками, або стояла перед класом з голими коліньми на гречці. Черговий учень мав у свій обов'язок нарізати сніп різок для порушників, і всі різки використовувались за 1-2 дні. В перший рік навчання у школі Попової Греблі вивчали слов'янську граматику, а після граматики вивчали Закон Божий, псалтир, гражданську граматику і грамоту, письмо і арифметику. Головним предметом був Закон Божий, а всі інші лише служили йому. На уроках вивчались церковні співи.

Міністерське народне училище

В 1875 році цю школу перетворено в Міністерське народне училище(трьохкласна школа), з трьохрічним викладанням по програмі виданій для однокласних шкіл. В трьохкласній школі викладались: Закон Божий, слов'янська та російська мова, арифметика, краснопісаніє, читання. Міністерське училище Попової Греблі знаходилось у власному будинку, що був подарований князем Орловим. Навчання в школі проводилось священиком-законовчителем, призначеним від міністерства. Вчителі школи мали звання народних вчителів, яке отримували, закінчивши учительську семінарію. Вони складали спеціальний екзамен на звання народного вчителя.

Школа для дівчаток

У 1887 році в Поповій Греблі була відкрита школа для дівчаток, яка знаходилась в церковному будинку. Навчання з дівчатками вела тільки вчителька, яка призначалася єпархіальним начальством. У школі для дівчаток викладались, крім заданих предметів церковної школі, ще і рукоділля. Ця школа проіснувала аж до 1918 року. Міністерське училище знаходилось у своєму застарілому будинку до 1913 року.

Червона школа

У 1913 році Ольгопільське земство побудувало новий цегляний будинок з червоної цегли, а тому цю школу досі населення називає Червоною школою. До 1959 року семирічна Червоногребельська школа знаходиться в цьому будинку, де є чотири класні кімнати, коридор і учительська. Крім Червоної школи, була ще Біла школа розташована на подвір'ї колгоспу у колишньому попівському будинку, який був аварійний і розвалений у 1958 році. Найдовше працював у школі у дореволюційні часи і майже до 1944 р. учитель Куземський Сергій Іванович. Вчитель був широко освічений, вимогливий. Діти сиділи на підлозі і писали по ній крейдою, а учні, що більше відвідували школу, писали грифелем по грифельній дошці.

Сучасне приміщення школи

У 1959 році було побудовано і введено в дію сучасне приміщення школи. У 1988 році зроблено капітальний ремонт школи, проведено водогін та підключено школу до центрального опалення.

Педагогічний колектив школи

I категорія

Соколов Р. Ю.директор школи, біологія, хімія ;
Кафльовська Т. Є.початкові класи;
Слєпа М. П.математика; фізика;
Олійник Т. В.заступник директора з виховної роботи; математика; інформатика;
Морозов О. О.заступник директора навчально-виховної роботи; географія,

II категорія

Гусак О. Т.історія, правознавство;
Скрипник Н. М.укр. мова та літер., етика;
Слєпий І. І.фізичне виховання;
Шепель Н. Т.укр..мова та літ;
Шепель Л. Л.початкові класи;
Шепель О. В.фізичне виховання, Захист Вітчизни;

Спеціаліст

Михайленко А.О.світова літер.;
Частоколян І.В.початкові класи;
Сібіковська В. М.початкові класи;
Гребенщекова О.П.трудове навчання;
Калінін М. В.англ. мова;
Тернавський Б. В.музика, образотворче мистецтво;
Гончар К. Є.педагог-організатор;
Соколова А. М.соціальний-педагог,бібліотекар, біологія;

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.