Червоні виноградники в Арлі

«Червоні виноградники в Арлі» — картина нідерландського художника Вінсента ван Гога, написана у 1888 році під час перебування в Арлі. Довгий час необґрунтовано вважалася єдиною проданою за життя художника його роботою[1].

«Червоні виноградники в Арлі»
De rode wijngaard
Творець: Вінсент ван Гог
Час створення: 1888
Розміри: 75×93 см
Висота: 75 см
Ширина: 93 см
Матеріал: олія, полотно
Жанр: пейзаж
Зберігається: Чикаго, США
Музей: Московський музей імені Пушкіна
 «Червоні виноградники в Арлі» у Вікісховищі

Історія створення

Картина написана під час перебування Ван Гога в містечку Арль на півдні Франції. Невеликий період життя там (з лютого 1888 по травень 1889) вважається найпродуктивнішим у творчості художника. До нього приїхав Поль Гоген, і Вінсент мріяв про створення поселення художників, очолити яке повинен був його товариш. Ван Гог надихався навколишніми пейзажами. У листопаді 1888 року він писав своєму брату Тео: «Ах, чому тебе не було з нами в неділю! Ми бачили абсолютно червоний виноградник — червоний, як червоне вино. Здалеку він здавався жовтим, над ним — зелене небо, навколо — фіолетова після дощу земля, подекуди на ній — жовті відблиски заходу». У цьому ж місяці були написані «Червоні виноградники в Арлі», що зображують збір винограду в околицях абатства Монмажур. У Ван Гога цей пейзаж набуває характеру притчі. Люди, що збирають урожай, стають символом життя, представленого художником як важкий щоденний труд.

Доля твору

Згодом після написання картина була виставлена ​​на восьмій виставці «Групи двадцяти» в Брюсселі та куплена за чотириста франків бельгійською художницею Анною Бош[2].

Разом зі знаменитим «Нічним кафе» картину придбав російський колекціонер Іван Морозов. Після націоналізації його зібрання експонувалося в Музеї нового західного мистецтва, нині у Музеї образотворчих мистецтв імені О. С. Пушкіна.

Література

  • Винсент Ван Гог Письма к брату Тео. — СПб.: Издательский Дом «Азбука-классика», 2007. — ISBN 978-5-91181-478-6.

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.