Червінський Євген Іванович

Євге́н Іва́нович Черві́нський (1820 — близько 1890) — український архітектор середини ХІХ століття.

Червінський Євген Іванович
Народження 1820(1820)
Смерть близько 1890
Навчання Петербурзька Академія мистецтв
Діяльність архітектор
Праця в містах Ромни, Полтава
Архітектурний стиль псевдоруський
Найважливіші споруди палац Закревських, «будинок для гостей» Г. Галагана
 Червінський Євген Іванович у Вікісховищі

Життєпис

Палац Закревських

Працював у Полтаві з грудня 1834 року канцеляристом губернської креслярні, а від 1838 року — помічником архітектора у комісії, що зводила будинок кадетського корпусу. Першим проектом Євгена Червінського був палац Закревських у с. Березова Рудка, Прилуцького повіту, Полтавської губернії[1]. Палац — двоповерхова будівля, збудована у 1838 році у стилі необароко.[2]

Поховальна каплиця Паскевичів

Фахову освіту отримав в Петербурзькій Академії мистецтв та у 1846 році, за проект будівлі дворянського зібрання, здобув звання вільного художника, а за чотири роки був визнаний «призначеним». У 1852 році, за виконання проекту приватного будинку для столиці, отримав звання — академік архітектури.

У середині XIX століття намагався відродити український національний стиль, збудувавши у 18541856 роках знаменитий «будинок для гостей» Григорія Ґалаґана у с. Лебединці. Цей будинок був виконаний на зразок хат козацької старшини часів Запорізької Січі[3]. Будинок, як первісток нової української національної архітектури, мав напис на сволоці: «Дом сей сооружен для оживления предания о жизни предков в памяти потомков». Архітектуру будинку позитивно оцінив Тарас Шевченко. Будинок був знищений під час пожежі у 1917 році.

У 1866-1867 pоках перебудував, у дусі неоросійського стильового напрямку, соборну церкву Святого Василя[4] та збудував нову дзвіницю над бабинцем Святодухівського собору у Ромнах на Сумщині.

У 18701889 роках, під керівництвом Є. Червінського, у псевдоруському стилі біля гомельського Петропавлівського собору збудували поховальну каплицю для родини Паскевичів (проєкт створював у співавторстві з Олександром Пелем).

Примітки

Джерела

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.