Черепаха Ілера

Черепаха Ілера (Phrynops hilarii) — вид черепах з роду Жабоголові черепахи родини Змієшиї черепахи. Отримала назву на честь французького зоолога Етьєна Жоффруа Сент-Ілера.

?
Черепаха Ілера

Черепаха Ілера
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Інфратип: Хребетні (Vertebrata)
Клас: Плазуни (Reptilia)
Ряд: Черепахи (Testudines)
Підряд: Бокошиї черепахи (Pleurodira)
Родина: Змієшиї черепахи (Chelidae)
Рід: Жабоголові черепахи (Phrynops)
Вид: Черепаха Ілера
Phrynops hilarii
(Duméril & Bibron, 1835)
Синоніми
Platemys hilarii
Spatulemys lasalae
Посилання
Вікісховище: Phrynops hilarii
Віківиди: Phrynops hilarii
EOL: 791097
ITIS: 551837
NCBI: 8463
Fossilworks: 364027

Опис

Загальна довжина карапаксу досягає 40 см. Голова середнього розміру, широка. На підборідді є вирости. Карапакс доволі плаский, яйцеподібної форми. Передні й задні лапи з довгими кігтями і добре розвиненою плавальною перетинкою між пальцями.

Верхня частина голови, шиї та кінцівок сірого кольору, нижня — більше світла, ближче до жовтого або білого кольору з чорними плямами або смужками. З боків голови від носа до шиї і уздовж неї проходить тонка темна смуга, що перетинає очі. Вирости на підборідді світлого кольору з чорною крапкою. Колір карапакса темно-сірий, облямований світлої тонкою смугою по краю. Пластрон світло-жовтий і білий з чорними крапками і плямами.

Спосіб життя

Полюбляє озера, струмки і ріки з м'яким ґрунтом і рясною рослинністю. Активна вдень. Харчується рибою, хробаками, комахами, великими молюсками.

Самиця відкладає у ямку до 40 білих кулястих яєць. Інкубаційний період триває до 70 днів.

Розповсюдження

Мешкає у річці Парана та її притоках на прилеглих територіях півдня Бразилії, півночі Аргентини (до Буенос-Айреса), Уругваю і Парагваю.

Джерела

  • Lüling, K.-H. 1984. Auf der Suche nach der Krötenkopf-Schildkröte Phrynops geoffroanus hilarii. Herpetofauna 6 (31): 12-14
  • Winkler, J.D. 2006. Testing phylogenetic implications of eggshell characters in side-necked turtles (Testudines: Pleurodira). Zoology 109: 127–136
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.