Черепаха псевдогеографічна

Черепаха псевдогеографічна (Graptemys pseudogeographica) — вид черепах з роду Горбата черепаха родини Прісноводні черепахи. Має 2 підвиди. Інші назви «білоспинна черепаха» та «міссісіпська пилоспинна черепаха».

?
Черепаха псевдогеографічна

Черепаха псевдогеографічна
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Інфратип: Хребетні (Vertebrata)
Клас: Плазуни (Reptilia)
Ряд: Черепахові (Testudines)
Підряд: Прихованошийні черепахи (Cryptodira)
Родина: Прісноводні черепахи
Підродина: Довгошиї черепахи
Рід: Горбата черепаха
Вид: Черепаха псевдогеографічна
Graptemys pseudogeographica
Gray, 1831
Синоніми
Emys pseudogeographica
Посилання
Вікісховище: Graptemys pseudogeographica
Віківиди: Graptemys pseudogeographica
EOL: 456492
ITIS: 173800
МСОП: 165600
NCBI: 33571

Опис

Загальна довжина досягає 27,3 см. Спостерігається статевий диморфізм: самиці більші за самців. Панцир параболічної форми з високим зубчатим гребенем і зазубленим заднім краєм. Звідси й походить інша назва цієї черепахи. Забарвлення коричневе з різними відтінками та темно—оливкове. Пластрон світліший. Шкіра світла. Через неї проходять білі та жовтні смужки або крапочки. Позаду очей є жовта плямочка.

Спосіб життя

Полюбляє дрібні річки, струмки, стариці та луги. Зустрічається серед густої рослинності, корчів та плаваючи колоди. Гарно плаває. Харчується здебільшого водоростями та водяними рослинами, іноді молюсками та рибою.

З травня до липня самиця відкладає від 2 до 7 яєць. За сезон буває до 3 кладок. Інкубаційний період триває з 72 до 90 діб.

Цю черепаху відловлюють у великих кількостях і продають на міських ринках. За якістю м'яса цінителі ставлять її на перше місце серед міссісіпських черепах і вважають, що вона лише трохи поступається горбинчастій черепасі.

Розповсюдження

Мешкає у штатах США: Міссісіпі, Міннесота, Вісконсин, Айова, Іллінойс, Міссурі, Канзас, Небраска, Оклахома, Південна Дакота, Техас, Луїзіана, Арканзас, Теннессі, Кентуккі, Індіана, Огайо, Алабама, Вірджинія.

Підвиди

  • Graptemys pseudogeographica pseudogeographica
  • Graptemys pseudogeographica kohnii

Джерела

  • Dundee, H. A. 1974. Evidence for specific status of Graptemys kohni and Graptemys pseudogeographica Copeia 1974 (2): 540–542
  • Hallmen, M. 2005. Farb- und Zeichnungszuchten in der Terraristik. Reptilia (Münster) 10 (55): 16-22
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.