Черепова

Черепо́васело в Україні, в Олешинській сільській територіальній громаді Хмельницького району Хмельницької області. Населення становить 431 осіб.

село Черепова
Країна  Україна
Область Хмельницька область
Район/міськрада Хмельницький район
Громада Олешинська сільська громада
Основні дані
Населення 431
Площа 0,113 км²
Густота населення 3814,16 осіб/км²
Поштовий індекс 31316
Телефонний код +380 3822
Географічні дані
Географічні координати 49°30′30″ пн. ш. 26°52′37″ сх. д.
Середня висота
над рівнем моря
307 м
Місцева влада
Адреса ради 31312, Хмельницька обл., Хмельницький р-н, с.Олешин, вул.Шестакова,8
Карта
Черепова
Черепова
Мапа

Історія

Село Черепова порівняно молоде. Йому не більше 150-200 років. На даній території ремісники-кустарі почали виготовляти черепицю та цеглу. Так невеличке село стало носити назву Черепова.

Існує ще й інше припущення. В 1948 році в центрі села виявлено велику братську могилу. В могилі знайдено лише черепи. По архівних документах, на території сучасних сіл Черепова та Черепівка, в період Київської Русі, існували досить великі на той час села. Татаро-монгольські загарбники, вдершись на територію Київської Русі, спалили ці села, а їх жителям повідрубували голови, насипали з них велику піраміду. Пізніше ці голови були захоронені у великій могилі. Села перестали існувати. Через декілька століть на місці колишнього села виникло знову поселення, яке стали називати «Черепова».

Слід думати, що причинами назви села явились: як наявність гончарів-кустарів, так і викопні рештки людей та посуду.  

До 1961 року жителі села Черепова були кріпаками пана, який жив у селі Юхимівці за 16 км від села Черепова.

Люди в селі жили дуже вбого, наймитували, займались землеробством, гончарство, кустарним виробництвом черепиці та цегли.

100 років тому назад в селі була  однокласна церковно-приходська школа, а пізніше трьохкласна з одним учителем на все село.

Після перемоги радянської влади на селі, селяни одержали землю, розпочалось відносно мирне життя. В 1929 році була утворена сільськогосподарська артіль-комуна «Сонце правди» та артіль «Червоний орач». На базі двох артілей була створена єдина артіль «Нове життя».

Перша комсомольська організація була утворена в 1933 році . В 1934 році була утворена перша партійна група в складі 4 членів ВКП(б). В 1935 році в селі було відкрито дитячі ясла на 40 місць.

06.07.1941року село було окуповане німецько-фашистськими загарбниками. Вся молодь була вивезена до Німеччини (130 хлопців та дівчат). 22.03.1944 року село було звільнене.

Після війни артіль «Нове життя» було перейменовано в артіль імені Андрєєва, пізніше в «Зоря комунізму». В липні 1963 року артілі присвоєно ім’я «Н.К. Крупської».

Державних підприємств, автобусного та залізничного сполучення з іншими населеними пунктами не було.

В 1961 році була відкрита 8-річна школа в якій навчалось 160 учнів.

Інфраструктура

На сьогоднішній день в селі працює:

*Поштове відділення (пров. Центральний, 2)

*Медичний пункт

*Сільський клуб (пров. Центральний)

*ЗОШ І-ІІ ступенів (вул .Центральна)

*Два магазини

Також у Череповій є дерев'яна Троїцька церква, збудована у 1880 році. Належить до пам'яток архітектури місцевого значення. Церквою користується православна громада московського патріархату.

Галерея

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.