Чудова сімка (фільм, 1960)

«Чудова сімка» (англ. The Magnificent Seven) американський художній фільм, класичний вестерн Джона Стерджеса, адаптація філософської драми Акіри Куросави «Сім самураїв». Номінований на премію «Оскар» за музику Елмера Бернстайна. У 2013 році фільм увійшов в Національний реєстр фільмів Сполучених Штатів Америки, будучи «культурно, історично або естетично» значущим. Фільм вийшов на екрани в США 23 жовтня 1960 року.

Чудова сімка
англ. The Magnificent Seven
Жанр вестерн[1][2][…], вестерн, драматичний фільм і бойовик
Режисер Джон Стерджес[3][4][5]
Продюсер Джон Стерджес
Сценарист Волтер Ньюманd, Волтер Бернстайнd, Вільям Робертсd[6] і Куросава Акіра[6]
На основі Сім самураїв (Акіра Куросава)
У головних
ролях
Юл Бріннер[1][3][…], Елай Воллак[3][7][5], Стів Макквін[1][3][…], Джеймс Коберн[7][5], Роберт Вон[7][5], Чарльз Бронсон[7][5], Горст Бухгольц[1][3][…], Бред Декстерd[7][5], Володимир Соколовd[7][5], Джон Алонсоd[7], Віт Бісселлd[7][5], Роберт Вілкеd[7], Вел Ейверіd[7], Бінг Расселd[7], Валентін Де Варґасd[7], Фернандо Рей, Віктор Френчd[6], Джозеф Раскінd[6], Ріко Аланісd[6], Енріке Лусероd[6], Ларрі Дюранd[6] і Джим Девісd[6]
Оператор Чарльз Ленг
Композитор Елмер Бернстайн
Кінокомпанія United Artists і Mirisch Companyd
Дистриб'ютор United Artists
Тривалість 128 хв.
Мова англійська
Країна  США
Рік 1960
Кошторис $ 2 млн
Касові збори $ 2,25 млн
IMDb ID 0054047
Наступний Повернення сімки

Сюжет

Жителі невеликого мексиканського містечка на кордоні з США звикли до того, що до них час від часу заходить бандит Кальвера і його банда, і чекають, що після збору врожаю злочинці знову їх відвідають. Відкуповуватися від бандитів вже нічим, а чинити збройний опір вони теж не можуть, так що безвихідне становище склалося. Рішення проблеми підказує старий чоловік, котрий живе неподалік: віддавши бідолахам золоті годинники, він радить продати їх за кордоном і купити яку-небудь зброю.

Але опинившись в США і зустрівши досвідченого стрільця на ім'я Кріс, мексиканці дізнаються, що найманці для захисту села обійдуться значно дешевше самої зброї. Погодившись допомогти мексиканцям, Кріс набирає команду стрільців, кожен з яких переслідує свою мету: хтось хоче навчитися у Кріса мистецтва поводження зі зброєю, хтось упевнений, що в дійсності ковбої шукають скарби, хтось хоче заробити, а хтось- не попадатися на очі захисникам закону. Тепер доля мексиканського села в їх руках.

Чудова сімка швидко наводить порядок, але Кальвері все ж вдається втекти. І тоді піймання лиходія і його соратників стає справою честі чудової сімки.

Акторський склад

Чудова сімка

Інші

  • Елай Воллак — Кальвера
  • Володимир Соколов — старий
  • Віт Біселл — Чемлі
  • Хохе Мартінез де Гойо — Гіларіо
  • Розенда Монтерос — Петра
  • Ріко Аланіз — Сотеро
  • Натівідад Ваціо — Мігель
  • Роберт Вільке — Волес
  • Вол Ейвері — Генрі
  • Бінг Расселл — Роберт

Цікаві факти

  • Мексиканські чиновники видали дозвіл на зйомку фільму за тієї умови, що селяни в фільмі обов'язково повинні бути одягнені в чисті білі сорочки. Крім того, вони зажадали, щоб сценарист Волтер Ньюман заздалегідь виїхав на місце зйомок, щоб познайомитися з життям мексиканських хліборобів, але Ньюман відмовився. Зміни в сценарій вносив Вільям Робертс, і вони були досить значні, так що він отримав місце в титрах як співавтор сценарію, проте Ньюман не захотів бути «співавтором» свого сценарію і в результаті зовсім зняв своє ім'я з титрів.
  • Для того, щоб отримати дозвіл на зйомки в Мексиці, творцям фільму довелося внести деякі зміни в сценарій. У первісному його варіанті, як і у фільмі Куросави, старійшина відразу пропонував селянам найняти захисників, але мексиканським чиновникам цей момент не сподобався — на їхню думку, це створювало враження, ніби мексиканці не можуть самі себе захистити. В результаті у фільмі старійшина села посилає селян через кордон із завданням купити зброю.
  • Акторський склад фільму набирався дуже швидко, щоб закінчити кастинг до початку чергового акторського страйку.
  • На роль Віна пробувався Джин Вайлдер.
  • Спочатку на роль Брітта був затверджений Стерлінг Хейден, але з невідомих причин він не зміг зніматися. Джеймса Коберна на роль Брітта запропонував Роберт Вон — вони з Коберном були друзями ще зі школи. Коберн був великим шанувальником фільму «Сім самураїв» і найбільше йому подобався самурай Кіудзо, аналогом ролі якого в «Чудовій сімці» стала якраз роль Брітта.
  • Стів Макквін дуже хотів зніматися в цьому фільмі, але його відмовилися відпустити зі зйомок телесеріалу «Розшукується живим або мертвим» (1958). Маккввін, однак, розбив машину і, назвавшись хворим, знявся в «Чудовій сімці» в таємниці від телестудії.
  • Майбутній знаменитий композитор Джон Вільямс брав участь у записі музики до цього фільму — він грав в оркестрі на роялі.
  • На знімальному майданчику фільму Юл Бріннер відсвяткував весілля з Доріс Клейнер.
  • У фіналі фільму три хлопчика приходять на могилу Бернардо, кладуть квіти і хрестяться. Двоє роблять це як католики — зліва направо. Один, той що в центрі, — справа наліво, як православний.

Див. також

Чудова сімка (фільм, 2016)

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.