Шаранта (річка)

Шаранта (фр. Charente) — річка у південно-західній Франції. Бере початок неподалік селища Шероннак, в історичному регіоні Лімузен. Несе свої води у західному напрямку протягом 381 кілометра, впадає до Атлантичного океану в районі міста Рошфор.

Шаранта
Течія Шаранти в місті Ангулемі
45°57′24″ пн. ш. 1°04′56″ зх. д.
Витік Лімузен поблизу Шероннака
висота, м 295 м
Гирло Атлантичний океан
45°57′24″ пн. ш. 1°04′56″ зх. д.
Країни: Франція
Регіон Верхня В'єнна
Шаранта
В'єнна
Приморська Шаранта
Довжина 381 км
Площа басейну: 10 549 км²
Середньорічний стік 95 м³/с
Притоки: Antenned, Argentord, Arnoultd, Aumed, Bonnieured, Boutonned, Boëmed, Touvre, Soloired, Seugned, Devised, Son-Sonnetted, Moulded, Né Riverd, Anguienned, Argenced, Brameritd, Bruantd, Charreaud, Corand, Eaux Clairesd, Q3079722?, Nouèred, Pérused, Transond і Q18745293?
Ідентифікатори і посилання
GeoNames 3026647
 Медіафайли у Вікісховищі

Протікає територією департаментів:

Основні міста, розташовані на берегах Шаранти:

Судноплавство

Протягом довгого часу річку була важливою транспортною артерією в регіоні південно-західної Франції. З розвитком швидших та економічніших видів транспорту судноплавство по Шаранті поступово зменшувалося і практично припинилося в середині XX сторіччя.

Згодом судноплавство було відновлене, фарватер розчищений від гирла Шаранті до Ангулема з огляду на значний туристичний потенціал цього відрізку водного шляху. Наразі він є популярним маршрутом серед любителів річкових подорожей.

Історія

Вважається що назва коньяку походить від стародавнього однойменного міста, заснованого у річки Шаранта (південь Франції). Місто веде історію з дохристиянських часів, став відомим з XII століття в сфері торгівлі вином.[1]

Примітки

  1. Поява коньяку, історія та легенди, походження.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.