Шарлотта Амалія Гессен-Кассельська

Шарлотта Амалія Гессен-Кассельська (нім. Charlotte Amalie von Hessen-Kassel; 27 квітня 1650 — 27 березня 1714) — принцеса Гессен-Кассельська, дружина Кристіана V, короля Данії і Норвегії.

Шарлотта Амалія Гессен-Кассельська
нім. Charlotte Amalie von Hessen-Kassel
королева-консорт Данії і Норвегії
9 лютого 1670  25 серпня 1699
Попередник: Софія Амалія Брауншвейг-Люнебурзька
Спадкоємець: Луїза Мекленбург-Ґюстровська
 
Народження: 27 квітня 1650(1650-04-27)[1][2][3]
Кассель, Гессен, Німеччина
Смерть: 27 березня 1714(1714-03-27)[1][2][3] (63 роки)
Charlottenborg Palaced, Копенгаген (муніципалітет), Столичний регіон, Данія
Поховання: Собор Роскілле
Країна: Данія
Релігія: Кальвіністська церква
Рід: Гессенський дім
Батько: Вільгельм VI Гессен-Кассельський
Мати: Ядвіґа Софія Бранденбурзька
Шлюб: Кристіан V
Діти: 7 дітей

 Медіафайли у Вікісховищі

Біографія

Шарлотта Амалія була дочкою ландграфа Гессен-Касселя Вільгельма VI і його дружини Ядвіґи Софії Бранденбурзької. Принцеса отримала суворе релігійне, реформатське (кальвіністське) виховання.

25 червня 1667 року в Нюкебінгу вона вийшла заміж за короля Данії і Норвегії Кристіана V. У шлюбному договорі було спеціально згадано, що Шарлотта Амалія і після шлюбу збереже своє реформатське віросповідання. Таким чином, вона була єдиною серед датських королев, що не змінили при сходженні на трон свою релігію на лютеранство. Втім, спочатку в Данії все ж робилися спроби примусити молоду королеву прийняти лютеранство, що була державною релігією Данії і Норвегії. У зв'язку з цим Шарлотті Амалії довелося звернутися за підтримкою до своєї матері і дядька, курфюрста Бранденбургу Фрідріха-Вільгельма I.

Королева Шарлотта Амалія стала дуже популярна в Данії з 1700 року, коли вона прийняла активну участь в обороні країни проти вторгнення на острів Зеландія військ шведського короля Карла XII. Вона також значною мірою сприяла прийняттю Данією вигнаних з Франції гугенотів, яким Кристіан V надав своїм указом у 1685 році різні привілеї. У 1689 році, за особистою участі королеви, в Копенгагені була освячена перша реформатська церква. Шарлотта Амалія також досягла свободи віросповідання в Данії для всіх представників реформатських релігійних громад.

В честь королеви названо місто Шарлотта-Амалія, нині адміністративний центр Віргінських островів і копенгагенський замок Шарлоттенбург, перебудований за її вказівкою. У цьому палаці королева Шарлотта Амалія жила з 1699 року і до своєї смерті. Нині в ньому знаходиться Датська академія мистецтв. Похована королева в соборі міста Роскілле.

Родина

У шлюбі з Кристіаном V у Шарлотти Амалії народилися діти:

Примітки

Література

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.