Шеремет Михайло Сергійович

Шеремет Михайло Сергійович (27 червня 1925(19250627) р., с. Варварівка 2010 р., м. Кривий Ріг) — один з найвідоміших фольклористів і краєзнавців Придніпров'я, журналіст, редактор, самобутній літератор.


Біографія

Походить з родини з козацьким корінням. Батьки — Шеремети Сергій Федрович і Мотря. Його далекий пращур — Євстафій Шеремет зустрічається в архівних документах державного поселення Варварівки в 1798 році.

В роки ІІ-ї світової війни фронтовими стежками пройшов від Бобринця до болгарського Совопола на Турецькому кордоні.

Закінчив Львівську юридичну школу і історичний факультет Кримського університету.

Працював бурильником, обліковцем, агентом уповмінзагу, більше 50-ти років журналістом. Починав з Галичини, де залишився після війни, згодом в м. Кривий Ріг.

Жінка — Аза Миколаївна.

Над усе захоплювався спілкуванням з цікавими людьми, краєзнавством і рідною природою. По селах та містах Придніпров'я зібрав близько п'ятисот маловідомих легенд, оповідок та переказів. Став своєрідним літописцем рідного села Варварівка.

Як фольклорист Михайло Сергійович уміло використовує все мовне багатство степового краю, водночас він повертає вже забуті назви багатьох народних звичаїв, ремесел, предметів селянського побуту, наводить терміни, що використовувались у старі часи. Він продовжив те, що колись започаткувалось Дмитром Яворницьким, Яковом Новицьким та ще багатьма відомими і безіменними ентузіастами.

Згодом в 2006 і 2009 р.р. виходять його книги — «Осінні Мотиви» і в 2-х томах «Я родом з Варварівки».

Бібліографія

  • Михайло Шеремет. Осінні мотиви. Дніпропетровськ. 2006.
  • Михайло Шеремет. Про онука баби Варвари / Легенди та перекази Криворіжжя. Книга перша. Дніпропетровьск. 2005.
  • Михайло Шеремет. Безцінний скарб / Легенди та перекази Криворіжжя. Книга четверта. Дніпропетровськ. 2007.
  • Михайло Шеремет. Я родом з Варварівки. В 2-х томах. Дніпропетровськ. 2009.
  • Шеремет М. С. Спогади прожитих весен./Інгульський Степ, альманах. К. 2016.

Література

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.