Шошана Дамарі

Шошана Дамарі (31 березня 1923, Дамар, Ємен 14 лютого 2006, Тель-Авів, Ізраїль) ізраїльська співачка єменського походження, лауреат Державної премії Ізраїлю (1988).

Шошана Дамарі
Основна інформація
Дата народження 31 березня 1923(1923-03-31)[1]
Місце народження Дамар, Ємен
Дата смерті 14 лютого 2006(2006-02-14)[2][1] (82 роки)
Місце смерті Тель-Авів-Яфо, Ізраїль
Поховання
Трумпельдорd : 
Роки активності з 1939
Громадянство Ізраїль
Національність євреї
Професії співачка, акторка театру, художниця, кіноакторка
Жанри Музика Ізраїлю
Нагороди
 Файли у Вікісховищі

Походження

У 1924 році разом з родиною переїхала з Дамара (Ємен) у Палестину. В дитинстві співала разом з матір'ю на весіллях, а вже в 14 років виконала першу пісню на радіо.

Початок виступів на сцені

Популярність їй принесло виконання багатьох пісень композитора Моше Віленського, в особливості «Каланийот» (כלניות ; «Анемони»). Ця пісня, яка часто включається в альбоми, принесла їй найбільший успіх, вона є свого роду візитною карткою співачки.

Перший запис на студії відбувся у 1948 році.

За більш ніж 40-річну кар'єру записала такі відомі пісні, як «Ор» (אור ; «Світло»), «Хора» (הורה ; єврейський національний танець һора), «Шней шошаним» (שני שושנים ; «Дві лілії»), «Царих лецалцель паамайим» (צריך לצלצל פעמיים ; «Дзвонити двічі»). Останньою помітною роботою Дамарі, привернула увагу преси, була участь у записі нового альбому дуетів (1996) з іншого прославленої ізраїльської співачкою Яфою Ярконі. Виконана ними разом пісня «Кше-хайіну йеладім» (כשהיינו ילדים ; «Коли ми були дітьми») була написана під час Війни Судного дня і, як вважалося, кожна з співачок тоді претендувала на те, щоб саме вона публічно виконала і вперше записала її.

Проживання у США

Майже 11 років Дамарі прожила в США, зрідка виступаючи перед численною місцевою єврейською громадою. В одному з інтерв'ю співачка розповідала: «Перед тим, як покинути Америку, я провела прощальний концерт, на якому глядачі плакали. А один мільйонер запропонував мені віллу з басейном, тільки щоб я залишилася»[3].

Проживання в Ізраїлі

Згодом 30 років жила в Тель-Авіві. Незважаючи на свій вік, продовжувала виступати.

У 1988 році співачка була удостоєна Державної премії Ізраїлю за внесок у пісенну творчість на івриті.

У 2005 році записала два треки для альбому Ідана Райхеля (Idan Raichel Project) «Мі-маамакім», що стало останнім здійсненим їй помітним проектом.

Смерть

Шошана Дамарі померла від пневмонії в лікарні Тель-Авіва 14 лютого 2006 року.

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.