Шугаринг

Шу́гаринг (англ. sugaring; від sugar «цукор»), також епіляція цукром, карамельна епіляція, перська епіляція — спосіб епіляції, який виконується за допомогою густої цукрової пасти. Пасту розподіляють по ділянці шкіри і видаляють разом з волосинами.

Історія

Цукрова епіляція — одна з древніх косметологічних процедур, батьківщиною шугарингу вважається Стародавній Єгипет. У Стародавній Персії шугаринг був досить популярний, бо мати на тілі волосся вважалося непристойним. Тому одна з назв процедури — перська епіляція. У сучасному світі епіляція стала досить популярною процедурою з середини 80-х років минулого століття.

Особливості методу

Шугаринг

Шугаринг має ряд особливостей серед інших методів видалення волосся, а саме:

  • гіпоалергенність — завдяки натуральному складу ризик алергічних реакцій зведений до мінімуму;
  • безпека — за рахунок температури пасти 36-38 градусів, отримати опік або травмувати шкіру при епіляції неможливо;
  • додатковий догляд за шкірою — по суті процедура шугарингу крім видалення волосся є ще й механічним пілінгом, бо до цукрової пасти прилипають ороговілі клітини епідермісу  і злущуються в процесі епіляції;
  • ефективність — при видаленні волосся шугарингом відбувається механічне травмування фолікула, тому вже після першої процедури волосся починає втрачати пігмент, стає м'якше, рідше і тонше;
  • шугаринг можна проводити самостійно.

Шматочок пасти розминають пальцями до потрібної консистенції і розкачують на натягнутій ділянці шкіри, попередньо обробленій тальком, потім різким рухом зривають. Важливою особливістю шугарингу є те, що паста наноситься тільки проти росту волосся, а зривається — по зростанню, на відміну від воскової епіляції, що здатне мінімізувати подальше вростання волосся.

Приготування пасти

Приготована паста

Паста для шугарингу являє собою тягучу карамель. Колір залежить від пропорції взятих інгредієнтів і може варіюватися від світло-бурштинового до кольору чорного чаю. Важливе значення має її консистенція: паста повинна бути достатньо пластичною, щоб була можливість нанесення на шкіру, але і не дуже в'язкою, щоб не прилипати до рук і легко видалятися з оброблюваної ділянки при відриванні. Існують різні густини цукрових паст, завдяки чому майстер може підібрати матеріал для різного за жорсткістю волосся і гарячих або холодних зон.

Для варіння пасти потрібен цукор з додаванням води і лимонної кислоти (або лимонного соку) в певній пропорції, яка залежить від кількості взятого цукру і умов приготування. Пасту варять на повільному вогні, перевіряючи її готовність, потім залишають остигати до комфортної для шкіри температури.

Приготування пасти в домашніх умовах вимагає часу і певної вправності, тому на сьогоднішній день на ринку існують готові пасти для шугарингу.

Підготовка до процедури та протипоказання

Щоб процедура шугарингу принесла найкращий результат, необхідно правильно готуватися до неї. Це включає в себе:

  • Не користуватися скрабами, що відлущують шкіру, за день до процедури
  • Краще не засмагати і не тренуватися до процедури
  • Не користуватися кремами або лосьйонами перед процедурою
  • Рекомендується НЕ проводити процедуру:
    1. Якщо вживаються антибіотики
    2. Є підозра, що в клієнта на даний момент може бути вірус
    3. Під час місячних, бо пацієнтка може бути більш чутливою
  • Регулярно очищати шкіру (але не перед сеансами), тими засобами, які порекомендує ваш косметолог
  • Перед першою процедурою шугарингу, припинити гоління або використовувати інші методи видалення волосся за 7-10 днів до процедури

Протипоказання

Див. також

  • Епіляція
  • Депіляція
  • Біоепіляція
  • Воскова депіляція

Примітки

    Література

    Посилання

    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.