Юліус Шнор фон Каролсфельд

Юліус Шнор фон Каролсфельд (нім. Julius Schnorr von Carolsfeld; 26 березня 1794(17940326) 24 травня 1872, Дрезден) німецький художник.

Юліус Шнор фон Каролсфельд
нім. Julius Schnorr von Carolsfeld
Народження 26 березня 1794(1794-03-26)
Лейпциг
Смерть 24 травня 1872(1872-05-24) (78 років)
  Дрезден
Поховання Alter Annenfriedhof, Dresdend
Країна  Німецька імперія
Жанр живопис
Навчання Віденська академія мистецтв
Діяльність художник, ілюстратор, викладач університету, рисувальник, графік
Напрямок історичний живопис
Вплив на Карл Теодор фон Пілоті
Вчитель Генріх Фрідріх Фюґер
Відомі учні Gustav Jägerd і Andreas Müllerd
Працівник Мюнхенська академія мистецтв
Батько Veit Hanns Schnorr von Carolsfeldd
Мати Christina Juliana Hempeld
Діти Ludwig Schnorr von Carolsfeldd
Брати, сестри   Ludwig Ferdinand Schnorr von Carolsfeldd[1]
Нагороди

 Юліус Шнор фон Каролсфельд у Вікісховищі

Біографія

Народився 26 березня 1794 року в родині художника Йогана Файта Шнора фон Каролсфельда, який став першим учителем свого сина.

Отримавши відмінну підготовку, Юліус у сімнадцятирічному віці вступає до Віденської академії мистецтв, де з величезною ретельністю вивчає старовинні роботи італійських і німецьких майстрів. В академії Шнор увійшов до групи «Союз святого Луки». Група об'єднувала молодих художників, прозваних «назарейцями», які, спираючись на старих майстрів, прагнули відродити релігійний дух у німецькому мистецтві.

У 1817 році молодий художник відправляється до Італії, де працює майже десять років. У Римі він розписує фресками залу вілли маркіза Массимі, це були двадцять три сцени з «Несамовитого Роланда» Лудовіко Аріосто. Крім того, Юліус Шнорр багато пише олією: це і картини з релігійними сюжетами, і близько сотні пейзажних етюдів. У його роботах відчувається надзвичайний дар композиції і виникає відчуття, ніби автор сам проживає сюжети своїх робіт.

У 1827 році Юліус Шнор фон Каролсфельд був запрошений на посаду професора відділення історичного живопису Мюнхенської академії мистецтв.

За дорученням короля Людвіга I йому треба було розписати фресками п'ять парадних залів першого поверху мюнхенського палацу за сюжетами з «Пісні про Нібелунгів»; ще три зали повинні бути присвячені Карлу Великому, Фрідріху Барбароссі й Рудольфу Габсбургському.

У 1848 році Юліусу Шнорру не запропонували посісти місце директора Мюнхенської академії мистецтв, що звільнилося. Розчарований цим, він приймає пропозицію зайняти місце професора Дрезденської академії мистецтв і посаду директора місцевої галереї. У Дрездені художник всього себе присвятив релігійному мистецтву.

Могила Юліуса Шнора фон Каролсфельда

Юліус Шнор фон Каролсфельд помер 24 травня 1872 року в Дрездені.

Ілюстрована Біблія

Безумовно, найважливішою працею Юліуса Шнора фон Каролсфельда є «Біблія в картинках» (нім. «Die Bibel in Bildern»). Це видання вийшло в світ у 1852–1860 роках у Лейпцизі й принесло художнику значну популярність не лише у всіх краях Німеччини, але й у інших країнах. Книга містить у собі 240 малюнків, гравірованих на дереві. Усі композицій маюмь різну цінність, але багато з них, особливо ті, що стосуються Старого Заповіту, є незрівнянними у своєму роді[2].

Галерея

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.