Фрідріх I Барбаросса

Фрі́дріх I Барбаро́сса (нім. Friedrich I Barbarossa; 1122, монастир Вайнгартен в Баден-Вюртемберзі 10 червня 1190, річка Салеф поблизу міста Селівкії, Кілікійська Вірменія) — правитель Священної Римської імперії (11551190), король Німеччини (11521190 роки), герцог Швабії (11471190) з династії Гогенштауфенів. Прізвисько «Барбаросса» він отримав в Італії через свою руду бороду (від італ. barba, «борода», і rossa, «руда»). Його вважають національним героєм Німеччини.

Фрідріх I Барбаросса
нім. Friedrich I Rotbart
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
Імператор Священної Римської імперії
Правління 1155-1190
Коронація 18 червня 1155
Попередник Лотар II
Наступник Генріх VI
Інші титули Король Німеччини
Король Італії
Граф Бургундії
Герцог Швабії
Біографічні дані
Релігія католицтво
Народження 1122(1122)
Вайнгартен, Mittleres Schussental GVVd, Равенсбург, Тюбінген, Німеччина
Смерть 10 червня 1190(1190-06-10)
Мессіна
утоплення[1]
Поховання Церква Святого Петра, Антіохія
Дружина Адельгейд фон Фобург
Другий шлюб Беатриса I Бургундська
Діти Фрідріх, Генріх, Фрідріх, Оттон, Конрад, Філіп
Династія Гогенштауфени
Батько Фрідріх II Одноокий
Мати Юдіт Баварська
 Медіафайли у Вікісховищі

Родовід

Біографія

Батько Фрідріх II Одноокий, герцог Швабський з роду Гогенштауфенів та Юдіт Баварської. Фрідріх Барбаросса був небожем короля Німеччини Конрада III. 1147 року після смерті батька Фрідріх став герцогом Швабським. 1152 року після смерті Конрада III був одноголосно обраний курфюрстами королем Німеччини. Здійснив шість походів у Італію аби приборкати буремні ломбардські міста-республіки та здобути довіру у папства. Під час першого походу 1155 року був коронований імператором Священної Римської імперії. Одружившись з бургундською принцесою Беатріс I Бургундською, претендував на бургундський престол та 1178 року в Арлі був коронований як бургундський король. За першої нагоди почав переслідувати свого найсильнішого суперника у Німеччині Генріха Лева, якого на з'їзді в Вюрцбурзі (січень 1180 року) позбавив усіх володінь. Одруживши свого сина, наступного імператора Генріха VI, з сицилійською принцесою, приєднав до імперії Сицилію. Вже у похилому віці, на вершині своєї могутності, брав участь у Третьому Хрестовому поході проти султана Салах ад-Діна, який у 1187 році захопив Єрусалим. Після кількох перемог потонув при переправі через річку Салеф. Не в міру до своїх успіхів став героєм народних легенд, так само, як Карл Великий.

Шлюби і діти

У світовій культурі

Фрідріх І Барбаросса є одним із найважливіших персонажів роману Умберто Еко «Бавдоліно», де змальований у ролі названого батька головного героя, великого вигадника — Бавдоліно з Фраскети. У книзі відтворена хроніка нескінченних воєн Фрідріха Барбаросси з волелюбними італійськими комунами.

У романі Фрідріх помирає під час походу до Пресвітера Йоана, за загадкових обставин.

Цікаві факти

Примітки

Посилання

Попередник
Лотар II
Імператор Священної Римської імперії
1155-1190
Наступник
Генріх VI
Попередник
Конрад III
Король Німеччини
1152-1190
Наступник
Генріх VI
Попередник
Фрідріх II Одноокий
Герцог Швабії
1147-1152
Наступник
Фрідріх IV Ротенбурзький
Попередник
Беатриса I
Граф Бургундії
1152-1190
Наступник
Оттон I
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.