Ґодзілла (фільм, 1998)

«Ґодзілла» (англ. Godzilla) — американський кайдзю-фільм Роланда Емеріха, знятий в 1998 році. Фільм є перезапуском серії однойменних японських фільмів. Рекламний слоган: Розмір має значення (англ. Size does matter).

Ґодзілла
Godzilla
Жанр трилер, наукова фантастика, фільм-катастрофа
Режисер Роланд Еммеріх[1]
Продюсер Дін Девлін[1]
Сценарист Дін Девлін[1], Роланд Еммеріх[1], Terry Rossiod[1] і Ted Elliottd[1]
На основі Ґодзілла (1954)
У головних
ролях
Метью Бродерік[1], Жан Рено[1], Maria Pitillod[1], Генк Азарія[1], Кевін Данн, Michael Lernerd, Гаррі Ширерd, Arabella Fieldd, Vicki Lewisd, Даґ Севантd, Malcolm Danared, Кріс Елліс, Christian Aubertd, Frank Bruynbroekd, Гленн Маршаверd, Nancy Cartwrightd, Philippe Bergerond, Річард Ґантd, Clyde Kusatsud[2], Masaya Katōd[2], Derek Websterd[2], Seth Petersond[2], Nathan Andersond[2], Montae Russelld[2], Al Sapienzad[2], Ленс Реддік[2], Джуді Реєс[2], Bodhi Elfmand[2] і Ken Lernerd[2]
Оператор Ueli Steigerd[1]
Композитор David Arnoldd[1] і Michael Lloydd[1]
Кінокомпанія Centropolis Entertainmentd і TriStar Pictures
Дистриб'ютор TriStar Pictures і FandangoNow
Тривалість 139 ± 0 хв.
Мова англійська, японська і французька
Країна  США[1]
Рік 1998
Кошторис $130 млн
Касові збори $379 млн[3]
IMDb ID 0120685
Попередній Острів Ґодзілли (1997)
Наступний Ґодзілла (1998)

Сюжет

Фільм розпочинається з кінохроніки про ядерні випробування у Французькій Полінезії і ігуан на тлі ядерних вибухів, які зазнали впливу радіоактивних опадів.

Далі дія переноситься в 1998 рік і розповідає про те, як кілька японських рибальських суден в південній частині Тихого Океану, неподалік від островів Французької Полінезії, зазнали нападу невідомого чудовиська. Ці події привертають увагу урядів США і Франції. Щоб розібратися, що це за чудовисько, до розслідування залучили співробітника комітету ядерного контролю доктора Ніка Татопулоса, який до цього 3 роки досліджував гігантських дощових черв'яків-мутантів в околицях Чорнобиля.

Татопулос досліджує сліди загадкового чудовиська в Панамі та інших місцях, після чого стає ясно, що воно поступово наближається до Сполучених Штатів Америки.

Чудовисько виходить з води в районі нью-йоркського фултонського рибного ринку і виявляється, що це гігантська ящірка-ігуана кілька десятків метрів заввишки, з трьома рядами шипів на спині і яка здатна пересуватися на двох задніх кінцівках. Ящір нападає на Манхетен, сіючи руйнування і смерть. Населення Манхетена терміново евакуюють, і починаються спроби нейтралізувати Ґодзіллу силами американської армії.

Нік Татопулос стає головним експертом по Ґодзіллі і пропонує виманити його за допомогою декількох вантажівок з рибою. Це спрацювало, і Ґодзілла виходить з укриття. Однак військові недооцінили це чудовисько. Ґодзілла вирвався з оточуючих його військових, знищивщи один танк, два джипи і три вертольоти, і потім, спритно ухиляючись від куль і снарядів, зник. Татопулосу вдалося знайти зразок крові Ґодзілли, вивчивши який він з'ясовує, що Ґодзілла — гермафродит, а, значить, в будь-який момент може розмножитися. Уберегти цю сенсаційну новину від всюдисущих журналістів і репортерів йому не вдалося, і Ніка усувають від вивчення Ґодзілли. Тим часом між Ґодзіллою і військовими відбувається чергова сутичка, в якій Ґодзіллу було поранено. Військові вирішують, що він загинув, і припиняють атаку.

Але тут починає проявляти активність агент французької розвідки Філіп Рош, який весь цей час крутився поблизу від Ніка і команди дослідників. Йому потрібно ліквідувати Ґодзіллу і його гніздо. Філіп і Нік об'єднуються і з командою французьких агентів відправляються на пошуки гнізда Ґодзілли в нью-йоркську підземку. За ними слідують журналістка Одрі Тіммонс (колишня дівчина Ніка) і оператор Віктор Палотті, які хочуть підготувати сенсаційний матеріал для каналу WIDF.

Досліджуючи підземку, команда знаходить тунель, по якому потрапляє в Медісон-Сквер-Гарден, де виявляє кладку Ґодзілли з понад 200 яєць. Незабаром з них починають вилуплюються дитинчата довжиною 3 метри. Нік, Філіп, Віктор і Одрі зв'язуються з ВВС США і повідомляють їм про місцезнаходження гнізда Ґодзілли. Незабаром прилітають винищувачі F/A-18 і знищують гніздо.

Але тут повертається Ґодзілла (поки ще живий) і починає переслідувати Філіпа, Ніка, Одрі і Віктора, оскільки розуміє, що вони причетні до загибелі його потомства. Винахідливі сміливці намагаються заманити Ґодзіллу на Бруклінський міст, де його чекають військові, проте Ґодзілла приходить туди раніше них і влаштовує засідку. Коли автомобіль з Ніком і його друзями виїжджає на міст, Ґодзілла хапає автомобіль своїми величезними щелепами. В ході напруженої боротьби Ніку і його друзям вдається вирватися з пащі Годзілли і продовжити шлях. Ґодзілла, переслідуючи їх, випадково заплутується в металевих тросах, і це заважає йому нормально рухатися. Військові льотчики, користуючись нагодою, підлітають до Ґодзілли на винищувачах F/A-18 і обстрілюють його ракетами. Від отриманих поранень Ґодзілла гине. Всі жителі Нью-Йорка святкують перемогу над Ґодзіллою.

В останніх кадрах фільму видно, що одне яйце Ґодзілли все ж вціліло і починаються події мультсеріалу «Ґодзілла».

Кайдзю

В ролях

  • Метью Бродерік — Нік Татопулос
  • Жан Рено — Філіп Роше
  • Марія Пітілло — Одрі Тімонс
  • Генк Азарія — Віктор Палотті
  • Кевін Данн — полковник Гікс
  • Майкл Лернер — мер Еберт
  • Даг Севант — сержант О'Ніл
  • Гаррі Ширер — Чарльз Кейман
  • Малкольм Денар — доктор Мендель Крейвен
  • Ленс Реддік — солдат

Історія створення

Перші розмови про американський фільм про Ґодзіллу розпочалися ще на початку 1980-х років, коли режисер Стів Майнер отримав спеціальний дозвіл від японської кінокомпанії Toho зняти фільм під назвою «Ґодзілла: Король монстрів» в 3-D форматі. Майнер намагався знайти студію для фінансування проекту, представляючи концепт-арт і розкадровки, зроблені художником Вільямом Стаутом, а також готовий сценарій, написаним Фредом Декером. Незважаючи на певний інтерес в Голівуді, студії не хотіли знімати фільм із запропонованим $30 млн бюджетом, і права на екранізацію якого закінчилися в 1983 році.

У 1992 році TriStar Pictures придбала права на три фільми про Ґодзіллу з обіцянкою «залишатися вірними оригінальній серії — показати потужність і жах ядерної зброї і технологій». Сценаристи Тед Еліот і Тері Росіо були найняті, щоб написати сценарій і представили свій остаточний варіант в кінці 1994 року. Раніше в цьому році, Ян де Бонт був призначений режисером фільму, так само була оголошено що фільм вийде в 1996 році. У цій версії Ґодзілла був штучним створенням, створеним атлантами, щоб захистити людство від монстра під назвою «Грифон», що призвелр б до фінальної битви в Нью-Йорку. Компанія Стена Вінстона була найнята, щоб зробити ефекти для фільму. Уїнстон також створив скульптуру Ґодзілли в дусі класичної серії і Грифона. Дe Бонт пізніше покинув проект після того, як TriStar відмовилися затвердити його бюджет в розмірі $100-120 млн.

До виходу фільму «День незалежності» режисер Роланд Емеріх і продюсер Дін Девлін отримали права на Годзіллу, але за умови, що вони будуть дотримуватися власного бачення проекту. Емеріх і Девлін дали завдання Еліоту і Росіо повністю переписати сценарій.

Патрік Татопулос раніше вже працював з Емеріхом і був найнятий, щоб розробити новий дизайн для Ґодзілли. Емеріх ніяк не обмежував Татопулоса, лише вказавши на те що монстр повинен неймовірно швидко бігати. Ґодзілла спочатку задумувався як велике, довгов'язе і стопоходяче морське чудовисько, але був перетворений в худу, пальцеходячу двоногу ігуану. Колір монстра також був змінений, щоб добре поєднуватися з міським середовищем. Було заплановано використати захоплення руху, щоб створити рух комп'ютерної Ґодзілли.

До зйомок приступили в 1997 році і закінчили в 1998. Підсумковий бюджет картини з урахуванням маркетингової кампанії виявився все ж близько $130 млн. Шанувальники японського оригіналу були не в захваті, проте фільм отримав глядацьке визнання і виявився цілком успішним у прокаті (близько $379 млн).

Премії і нагороди

  • 1998 — премія Saturn Академії наукової фантастики і фільмів жахів США за спецефекти.
  • 1998 — премія асоціації звукорежисерів США за найкращий звуковий монтаж.
  • 1999 — дві антипремії (найгірший фільм-ремейк, найгірша актриса другого плану) і ще 3 номінації на «Золоту малину» за найгіршу режисуру, сценарій і фільм.

Музика

До фільму про Ґодзіллу був записаний саундтрек, що включає кілька десятків інструментальних композицій та пісень, в створенні яких брали участь композитор Девід Арнольд, репер Паф Деді, група Jamiroquai та інші. Був випущений на аудіокасетах і CD через деякий час після виходу фільму в прокат.

Godzilla: The album/1998

  1. «Heroes» The Wallflowers
  2. «Come with Me» Puff Daddy featuring Jimmy Page
  3. «Deeper Underground» Jamiroquai
  4. «No Shelter» Rage Against the Machine
  5. «Air» Ben Folds Five
  6. «Running Knees» Days of the New
  7. «Macy Day Parade» Michael Penn
  8. «Walk the Sky» Fuel
  9. «A320» Foo Fighters
  10. «Brain Stew» (The Godzilla Remix) Green Day
  11. «Untitled» Silverchair
  12. «Out There» Fuzzbubble
  13. «Undercover» Joey DeLuxe
  14. «Opening Titles» David Arnold
  15. «Looking for Clues» — David Arnold

David Arnold — Godzilla: Complete Original Score/2007

Disc 1:

  1. The Beginning
  2. Tanker Gets It
  3. Chernobyl
  4. Footprint
  5. Footprints / New York / Audrey
  6. Chewing Gum Nose
  7. Ship Reveal / Nick Discovers Fish / Flesh
  8. The Boat Gets It*
  9. Dawn of the Species
  10. Joe Gets a Bite / Godzilla Arrives
  11. Mayor's Speech
  12. Caiman's Office
  13. Animal's Camera
  14. Military Command Center / New Jersey
  15. Audrey's Idea
  16. Evacuation
  17. French Coffee
  18. Subway Damage / Command Enters City
  19. Fish
  20. Guess Who's Coming to Dinner?
  21. 1st Helicopter Chase / Godzilla Swats a Chopper
  22. We Fed Him / Audrey Sees Nick
  23. Nick and Audrey / He's Pregnant /Audrey Takes the Tape / French Breakfast
  24. He's Preparing to Feed
  25. Nick Gets Fired / Nick Gets Abducted / Frenchie's Warehouse / Nick Joins the Foreign Legion

Disc 2:

  1. Chewing Gum
  2. Rumble in the Tunnel
  3. Godzilla O Park / Godzilla Takes a Dive / Godzilla Versus the Submarine / Egg Discovery
  4. Baby 'Zillas Hatch*
  5. Nick Phones for Help
  6. Eat the French
  7. Phillip Shoots the Lock
  8. Nick's Big Speech / The Garden Gets It
  9. He's Back! / Taxi Chase & Clue
  10. Big G Goes to Monster Heaven
  11. The End?
  12. The Beginning (no choir) (bonus)
  13. Footprints / New York / Audrey (alt.) (bonus)
  14. The Boat Gets It (alt.) (bonus)
  15. Gojira (album version)

Критика

Незважаючи на успіх, фільм отримав багато негативних відгуків як від фанатів японського оригіналу, так і від інших. На Rotten Tomatoes має 26 % «свіжості», що вже вважається «гнилим». На IMDb відгукнулися нейтрально, поставивши оцінку 5,3 із 10.

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.