Ґорґан

Ґорґан (перс. گرگان), Верґен (каспійською мовою) — місто у іранській провінції Ґолестан. За сучасних часів і до 1937 року місто було відомо під назвою Астарабад.

Ґорґан
перс. گرگان
Основні дані
36°49′48″ пн. ш. 54°28′48″ сх. д.
Країна  Іран
Адмінодиниця Центральний бахшd
Столиця для Голестан і Горган
Площа 1 699 032 200,3804 квадратний метр
Населення 312 223 осіб (2012)
Висота НРМ 148 м
Міста-побратими Актау, Самсун
Телефонний код (+98) 0171
Часовий пояс UTC+3:30
GeoNames 132892
Міська влада
Вебсайт gorgan.ir
Мапа


 Ґорґан у Вікісховищі

Населення міста — 241,2 тис. мешканців (2005).

Історія

За давніми грецькими джерелами носило назву Гиркана (Гирканія), яка походить від «Варкена», що значить на пахлаві — «землі вовків». Гирканою також називали прикаспійський край Ірану.

У 1384 зруйнований Тамерланом, у XVII столітті процвітав, будучи одним з центрів Парфянського царства. Традиційно був осередком збереження зороастризму, довго протистояв ісламізації, аж поки держава корінних персів остаточно не підкорилась ісламістам. В давні часи з Ґорґану традиційно походили вищі військові чини, особисті гвардійці давніх перських царів, бійці Безмертної Гвардії. Дружина великого правителя Дарія походила з Ґорґану. У XVIII столітті дуже збіднів. Портом Астрабаду служить містечко Гяз.

Протягом Ірано-іракської війни зазнав відносно незначних втрат і руйнувань.

Господарство і клімат

Область родюча і завдяки теплому і вологому клімату виробляє цінні продукти, які вивозили на експорт: шовк, бавовна, рис, сушені плоди. Гори вкриті густими лісами листяних порід, між деревами багато ліан; вище смуга хвойного лісу. На відміну від Баку і навіть Ленкорані тут і влітку бувають рясні дощі. Клімат нездоровий, багато випадків малярії, хоча і менше, ніж в Гіляні.

Освіта

В Ґорґані є кілька університетів:

  • Університет Ґорґан
  • Ісламський університет ім. Азада
  • Університет охорони здоров'я Гюлестану
  • Медичний уніфверситет Ґорґана
  • Університет сільського господарства і природних ресурсів
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.