Ґрбавіца

Ґрбавіца (босн. Gŕbavica) — перший драматичний фільм Ясміли Жбаніч (Сараєво). Переможець нагороди «Золотий ведмідь» на Берлінале.

Ґрбавіца
босн. Grbavica
Жанр драма
Режисер Ясміла Жбаніч
Продюсер Tatjana Aćimovićd і Барбара Альберт
Сценарист Ясміла Жбаніч[1]
У головних
ролях
Мір'яна Каранович
Луна Мійовіч
Леон Лучев
Ясна Орнела Беррі
Оператор Christine A. Maierd[1]
Кінокомпанія coop99d[2], Deblokadad[2], noirfilmd[2] і Jadran Filmd[2]
Дистриб'ютор Dogwoof Picturesd
Тривалість 100 хв.
Мова боснійська
Країна  Боснія і Герцеговина
 Хорватія
 Австрія
 Німеччина
Рік 2006
IMDb ID 0464029
coop99.at/grbavica_website/

Назва фільму — гра слів: Ґрбавіца називається район Сараєва, який на початку війни зайняли серби, однак саме слово grbavica також означає «горбата жінка».

Сюжет

Мусульманка Есма, мати-одиначка, живе зі своєю дванадцятирічної дочкою Сарою в районі Сараєво, який має назву Ґрбавіца. Життя тут все ще відновлюється після югославських воєн 1990-х років.

Ледь зводячи кінці з кінцями на жебрацьку пенсію від уряду, Есма влаштовується офіціанткою в нічний клуб. Їй важко працювати ночами, і вона страждає, що змушена проводити мало часу з дочкою.

Есма не може забути про жахливі події минулого і починає відвідувати заняття по груповій терапії в місцевому Жіночому Центрі. Вона знаходить підтримку у своєї найкращої подруги Сабіни, їй також співчуває Пельда, колега по роботі в нічному клубі.

Сара, злоблива дівчисько-шибеник, забуває про улюблений футбол, коли починає дружити з Саміром, який навчається в її класі. Підлітків сильно тягне одне до одного, оскільки і Сара, і Самір, втратили своїх батьків на війні. Але Саміра дивує той факт, що Сара не знає обставин героїчної смерті свого батька.

Сара вимагає від матері, щоб та отримала свідоцтво про те, що її батько був шахідом, тобто, загинув мученицькою смертю в боротьбі із сербами. Наявність цього свідоцтва дозволяє отримати значну знижку на участь в майбутній екскурсії з класом. Есма пояснює дочці, що отримати свідоцтво нелегко, так як тіло її батька ще не знайдено. Тим часом Есма гарячково намагається зайняти грошей, щоб оплатити екскурсію Сари.

Сара, спантеличена тим, що відбувається, приходить у лють, коли в класі її починають дражнити через те, що її імені немає у списках дітей шахідів. Дізнавшись про те, що її мати заплатила за подорож всю необхідну суму, Сара агресивно вимагає від матері, щоб та розповіла їй правду. Есма здається і в досить грубій формі пояснює дочки, що вона була зачата у військовому таборі, коли її ґвалтували четники . Незважаючи на вкрай хворобливий характер конфронтації між матір'ю і дочкою, для Есми цей конфлікт стає першим реальним кроком до подолання важкої душевної травми. А для Сари через перенесений біль та образу відкривається можливість нових відносин з матір'ю.

У ролях

Призи

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.