1-ша бомбардувальна повітряна армія (СРСР)

Пе́рша бомбардува́льна авіаці́йна а́рмія (1 БАА) — авіаційне об'єднання, повітряна армія військово-повітряних сил СРСР за часів радянсько-німецької війни.

1-ша бомбардувальна авіаційна армія СРСР
На службі 10 липня29 липня 1942
Країна СРСР
Належність Резерв Ставки ВГК
Вид ВПС
Тип ВПС СРСР
Роль повітряна
Чисельність армія
Війни/битви Німецько-радянська війна
Командування
Визначні
командувачі
генерал-майор авіації Судець В.О.

Історія

Формувалася в липні 1942 як авіаційний резерв ВГК, що призначався для посилення угрупування ВПС на найвідповідальніших ділянках дій фронтів. Підпорядковувалася командувачеві ВПС Червоної Армії.

Складалася з управління, 284-ї та 285-ї бомбардувальних авіаційних дивізій 4-х полкового складу, частин забезпечення і повинна була налічувати до 200 бомбардувальників Пе-2. Дислокувалася на території Московського військового округу в районі міст Мічурінськ, Грязі, Усмань.

Її формування завершено не було. Брала участь у бойових діях на західному напрямі, де частиною сил притягувалася для бомбардувань по залізничних перевезеннях і резервах противника. Досвід створення і бойового застосування армії показав її громіздкість і недостатню мобільність.

У вересні 1942 вона була розформована у зв'язку з переходом на корпусну форму організації резервів Ставки ВГК.

Командування

Див. також

Література

  • «Советские Военно-Воздушные Силы в Великой Отечественной войне 1941–1945 гг.», Москва, 1968.
  • Перечень No.2 управлений общевойсковых, танковых, воздушных и саперных армий ПВО, военных округов и органов управления флотилий, входивших в состав Действующей армии в годы Великой Отечественной войны 1941–1945 гг.
  • Феськов В. И., Калашников К. А., Голиков В. И. Красная Армия в победах и поражениях 1941–1945 гг. — Томск: Изд-во Томского университета, 2003.
  • Кожевников М. Н. Командование и штаб ВВС Советской Армии в Великой Отечественной войне 1941–1945 гг. — М.: Наука, 1977.
  • Попов Н. 4 гвардейский авиационный корпус дальнего действия в Великой Отечественной войне. — Ас, 1993, No. 2-3.
  • Остроумов Н. Н. Организация авиационных резервов в годы войны. — ВИЖ, 2005, No. 5.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.