10.5

«10.5» документальний фільм 2021 року, присвячений Голодомору 1932—1933 років. Знятий режисером Станіславом Литвиновим в рамках ініціативи #ТворимоКультуруРазом.

10.5
Жанр Документальний, кінохроніка
Режисер Станіслав Литвинов
Сценарист Андріана Біла
Оператор Михайло Шелест, Олег Сологуб
Композитор Ярослав Джусь
Музика Ярослав Джусь
Кінокомпанія ТворимоКультуруРазом
Тривалість 78 хвилин
Мова українська
Країна Україна
Рік 2021
Дата виходу 25 листопада 2021
facebook.com/HolodomorGenocide
Зовнішні відеофайли
10.5 Трейлер 1 - документальний фільм про Голодомор-геноцид
10.5 Трейлер 2 - документальний фільм про Голодомор-геноцид
10.5 Трейлер 3 - документальний фільм про Голодомор-геноцид
10.5 Трейлер 4 - документальний фільм про Голодомор-геноцид

Фільм було презентовано 25 листопада 2021 року в столичному кінотеатрі «Жовтень»[1][2].

Синопсис

У фільмі представлено нові вражаючі факти і небачені масштаби злочину геноциду, здійсненого комуністичного тоталітарного режиму в 1932—1933 роках. Радянська влада намагалася, таким чином, знищити українську націю, щоб ліквідувати національно-визвольний рух та не допустити відновлення Української Держави[1].

«В основі цього фільму - низка комплексних судових експертиз, у ньому немає художніх вигадок і домислів, - говорить авторка фільму Андріана Біла - Ми намагалися подати максимально об’єктивну інформацію на основі свідчень, документів і фактів. Крім того цим фільмом ми хотіли розвінчати деякі міфи довкола теми Голодомору.

Наприклад, про те, що Голодомор-геноцид був спрямований проти українського селянства, бо насправді це був геноцид проти українців. Другий міф, що геноцид був лише в селах, але це не так і ми з вами в цьому фільмі пройдемось багатьма місцями Києва, Харкова та інших міст, де був Голодомор. Третій міф - це те, що Голодомор ніби був влаштований радянською владою, а насправді - режимом, бо ми, українці, ніколи не обирали совєцьку владу»[1].

Назва

Назва фільму «10.5» — це узагальнена кількість померлих під час Голодомору-геноцид українців (10 мільйонів 500 тисяч людей, з яких — 4 млн українських дітей)[2].

Така кількість жертв голодомору встановлено комплексними судовими експертизами, проведеними останніми роками. Серед експертів, що брали участь у дослідженнях: директор Інституту української мови НАН України Павло Гриценко, президент Асоціації психіатрів України Семен Глузман, заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар, генеральна директорка Національного музею Голодомору-геноциду Олеся Стасюк, керівник слідчо-оперативної групи, що розслідувала кримінальну справу за фактом вчинення геноциду українців Микола Герасименко[1]. У результаті дворічних досліджень фахівців Національної академії правових наук, Інституту української мови НАН України, Інституту української археографії та джерелознавства НАН України та Інституту дослідження Голодомору Національного музею Голодомору-геноциду було проведено 7 експертиз, з яких три, використовуючи різні методики, встановили, що внаслідок Голодомору-геноциду знищили 10,5 мільйона українців лише у 1932 – 1933 роки.[3]

Примітки

  1. Фільм «10.5» про Голодомор презентували у Києві // «Україна молода» : газета Київської міської ради.  2021. № 125 (2452) (26 листопада).
  2. У Києві презентують документальний фільм про Голодомор «10.5». gazeta.dt.ua. Радіо Свобода. 25 листопада 2021. Процитовано 27 листопада 2021.
  3. Богдана Ткачук (25 листопада 2021). Покажімо, що ми нація, – інтерв'ю з директоркою Музею Голодомору-геноциду Олесею Стасюк. 24tv.ua. Радіо Свобода. Процитовано 29 листопада 2021.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.