100 карбованців «1000-річчя російської монетної справи (Златник Володимира)»

1000-річчя давньоруського монетного карбування (Златник Володимира) (рос. 1000-летие русского монетного дела (Златник Владимира)) золота ювілейна монета СРСР вартістю 100 карбованців, випущена 13 вересня 1988 року.

1000-річчя давньоруського монетного карбування
(Златник Володимира)
 СРСР
Номінал 100 карбованців
Маса 17.45 г
Діаметр 30 мм мм
Товщина 1,8 мм
Гурт рубчастий
Метал золото
Роки карбування 1988
Аверс
Опис герб СРСР
Реверс
Опис златник Володимира
Гравер А. А. Колодкін

Тематика

Златник — перша золота монета, що карбувалася у Київській державі наприкінці Х — початку ХІ ст. за Володимира Святославовича. Подібний до візантійського соліду як зовнішнім виглядом, так і за вагою (приблизно 4,2 — 4,4 г). Як засіб обігу та платежу широко не використовувався, а був, скоріше, ознакою сили та незалежності держави.


У період становлення Київської Русі на її землях поширились візантійські монети. Згодом, візантійська монета стала зразком для перших монет київських князів — златників та срібляників (срібників). Перші знахідки золотих та срібних монет із відкарбованих на них ім'ям Володимира Святославовича (980–1015) з'явилися наприкінці XVIII ст.

Златники Володимира були одними з найперших монет київського карбування. Вони діляться на два типи. На аверсі першого типу монет вміщено надпис «Владимир, а се его злато». На монетах другого типу інший надпис: «Владимир на столе». У центральній частині аверсу зображення князя, зі скіпетром й хрестом. Над лівим плечем Володимира знак роду Рюриковичів тризуб. На реверсі (реверс монет обох типів однаковий) повне ім'я Ісуса Христа та його зображення.

Історія

Починаючи з 1977 року, в СРСР проводилося карбування ювілейних і пам'ятних золотих монет, присвячених різним подіям. Ці монети в обіг не надходили і йшли в основному на експорт. Ювілейні та пам'ятні монети приймалися в будь-якому магазині за номінальною вартістю.

Монети карбувалися на Московському монетному дворі (ММД).

Опис та характеристики монети

Номінал
крб.
Метал Проба Маса
грам
Діаметр
мм.
Товщина Гурт Тираж
штук
100
золото
900
17.45
30
1.8
рубчастий
14.000 (пруф)

Аверс

Зверху герб СРСР з 15 витками стрічки, під ним літери «СРСР», нижче ліворуч і праворуч риса, під рискою зліва хімічне позначення «Au» і проба «900» металу з якого зроблена монета, під ними чиста вага дорогоцінного металу «15,55», під рискою праворуч монограма монетного двору «ММД», нижче позначення вартості монети цифра «100» і нижче слово «РУБЛЕЙ», знизу у канта рік випуску монети «1988».

Реверс

Ліворуч, зверху і праворуч уздовж канта монети слова «1000-ЛЕТИЕ ДРЕВНЕРУССКОЙ МОНЕТНОЙ ЧЕКАНКИ», в середині зображення златника Володимира Святославовича, під ним рік хрещення Русі князем Володимиром Святославовичем «988 г.», нижче один під одним слова «ЗЛАТНИК» і «ВЛАДИМИРА».

Гурт

Рубчастий (240 рифлень).

Автори

Див. також

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.