7-ма група ССО армії США

7-ма група сил спеціальних операцій армії США (англ. 7th Special Forces Group (United States) військове формування, група сил спеціальних операцій армії США, призначена для виконання завдань спеціальних та загальновійськових операцій, ведення партизанської війни.

7-ма група сил спеціальних операцій армії США
7th Special Forces Group (United States)
Емблема 7-ї групи на берет
На службі 9 липня 1942 1945
1960 — по т.ч.
Країна  США
Належність Сили спеціальних операцій США
Вид армія США
Тип Сили спеціальних операцій США
Роль ведення спеціальних операцій
Чисельність група ССО
4 батальйони
У складі Командування ССО армії
Командування військ ССО армії
Гарнізон/Штаб Авіабаза Еглін, Вальпараїсо, Флорида
Прізвиська «Зелені берети» (англ. Green Berets)
«Тихі професіонали» (англ. Quiet Professionals)[1]
«Солдати-дипломати» (англ. Soldier-Diplomats)
«Змієїди» (англ. Snake Eaters)
«Бородаті виродки» (англ. Bearded Bastards)[2]
Гасло (лат. De Oppresso Liber)
Війни/битви Війна у В'єтнамі
Вторгнення США в Гренаду
Вторгнення США в Панаму
Війна проти тероризму
Війна в Афганістані
Війна в Іраку
Знаки розрізнення
Нарукавний шеврон належності до ССО армії
Основа під знак
Знак ССО

Медіафайли на Вікісховищі

Призначення

На 7-му групу сил спеціальних операцій сухопутних військ покладаються 6 основних завдань притаманних підрозділам спеціального призначення:

Історія

7-ма група сил спеціальних операцій (повітряно-десантна) веде свою історію від заснування 9 липня 1942 року 1-ї роти 1-го батальйону 1-го загону спеціальних сил на військовій базі Кемп Вільям Гаррісон у Монтані. Головним завданням знов створеного підрозділу спеціального призначення було проведення рейдових дій проти об'єктів німецької ядерної програми, що розгорталися нацистами у Північній Європі. Однак, невдовзі підрозділ перенацілили на Алеутські острови для ведення бойових дій проти японських загарбників. Після завершення Алеутської кампанії, формування було перекинуто на Європейський театр війни, де в боях в Італії та Південній Франції завоювала собі прізвисько «Бригада червоних дияволів».

В 1945 році це підрозділ розформували у Франції, а 10 листопада 1953 року відновили у Форт Брегг, як 77-му групу спеціальних сил.

У 1960 році 77-ма група ССО було реорганізована у 7-му групу, яка послугувала базою для підготовки кадрового резерву для знов створюваних 3-ї та 6-ї груп ССО.

Група брала найактивнішу участь у війні у В'єтнамі, в першій операції в Лаосі та інших конфліктах у Південно-Східній Азії (спеціальні операції в Лаосі, Таїланді, у Південному В'єтнамі тощо).

З 1962 року підрозділи 7-ї групи паралельно залучалися на проведення військової допомоги збройним силам країн Південної Америки. Так у травні 1962, рота «D» передислокувалася у Форт Гулік, в зоні Панамського каналу й стала базою для розгортання 8-ї групи ССО. Особовий склад 7-ї групи брав активну участь у проведенні заходів боротьби з розповсюдженням наркотиків у Венесуелі, Колумбії, Еквадорі, Перу та Болівії.

3 жовтня 1989 року підрозділи 7-ї групи розпочав розвідувальну місію у Панамі під час вторгнення американських військ до країни. У період з грудня 1989 до січня 1990 року оператори ССО провели безліч розвідувальних, пошукових операцій та спрямованих акцій і дій на підтримку операції «Справедлива справа».

З початку 2002 року особовий склад групи ССО залучався до проведення спеціальних операцій у контексті операції «Нескорена свобода» у всьому світі. Бійці 7-ї групи змагалися в Афганістані, Іраку та інших регіонах планети на підтримку боротьби з глобальним тероризмом. Частина втратила у цих боях солдатів більше за будь-які інші групи спеціальних операцій армії США.

Оргштатна структура 7-ї групи ССО армії США

Організаційно-штатна структура 7-ї групи спеціальних військ часів

Див. також

Примітки

Виноски
    Джерела
    1. Stanton, Doug (24 червня 2009). The Quiet Professionals: The Untold Story of U.S. Special Forces in Afghanistan. Huffington Post.
    2. Most Popular E-mail Newsletter. USA Today. 9 November 2011.

    Посилання

    Відео


    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.