Adidas Europass

Europass — модель футбольного м'яча, яка була офіційною для Чемпіонат Європи з футболу 2008 року. М'яч розроблений компанією Adidas. Різні модифікації цього м'яча також були офіційними для інших матчів вищого рівня (Фінал Ліги чемпіонів УЄФА 2008 року та ін.).

Дизайн

Дизайн м'яча символізує країни, що приймають даний чемпіонат Австрію и Швейцарію. Зображення національних прапорів цих двох країн введено в дизайн Europass, представлене у вигляді восьми сріблястих кілець, утворених австрійськими и швейцарськими прапорами. За заявою компанії Adidas, чорно-біле забарвлення є відголоском стандартного забарвлення футбольних м'ячів минулих років, в той час як тонкі лінії підкреслюють його сучасний зміст[1]. Дванадцять чорних крапок містять в собі графічні елементи, розроблені УЄФА як доповнення до логотипу ЄВРО-2008[2].

Згідно з повідомленнями преси, узагальнені результати тестування технологічних і функціональних характеристик м'яча, проведені Університетом Лафборо в Англії та футбольною лабораторією Adidas в Шайнфельді, Німеччина, підтвердили якість м'яча Europass, яка відповідає сучасним вимогам[2].

Технічні новинки даної моделі

  • Adidas Europass став першим у світі футбольним м'ячем, в якому використана технологія покриття PSC-Texture («гусяча шкіра») — особлива структура покриття поверхні м'яча, яка дозволяє гравцям здійснювати більш точні і потужні удари, а також підкручувати м'яч, точніше контролюючи його політ за будь-яких погодних умов[1]. Професійні футболісти, які спробували його в справі, оцінюють його набагато вище попередника Roteiro[3].
  • Покришка м'яча схожа конструкцією з більш раннім Teamgeist і складається з 14 деталей. Новий крій дозволяє скоротити кількість точок кутових стикувань трьох деталей на 60% (60 у стандартного і 24 у Europass)[1]. Загальна довжина швів скоротилася більш ніж на 15%[1].

Примітки

  1. Adidas Europass. — 2008. — 38 с. — (# 4)
  2. Офіційний м'яч ЄВРО. Архів оригіналу за 16 квітня 2008. Процитовано 22 грудня 2013.
  3. Europass — мяч Евро-2008[недоступне посилання з лютого 2019]

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.