Aegilops tauschii

Aegilops tauschii вид квіткових рослин із родини злакових (Poaceae).

Aegilops tauschii
Біологічна класифікація
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
Клада: Покритонасінні (Angiosperms)
Клада: Однодольні (Monocotyledon)
Клада: Комелініди (Commelinids)
Порядок: Тонконогоцвіті (Poales)
Родина: Злакові (Poaceae)
Підродина: Мітлицевидні (Pooideae)
Рід: Оводник (Aegilops)
Вид:
A. tauschii
Біноміальна назва
Aegilops tauschii
Coss., 1849

Біоморфологічна характеристика

Однорічна рослина, росте пучками. Стеблини 20–40(60) см заввишки, прямовисні чи колінчасто висхідні. Листові піхви голі, але краї війчасті; язичок 0.5–1 мм, плівчастий; листкові пластини 4–17 см × 2–6 мм, шорсткуваті, адаксіальна (верх) поверхня ворсиста. Колос циліндричний, завдовжки 5–10 см (без остюків), з (5)7–10(13) колосочками; вісь помітно звивиста. Колосочки циліндричні, 6–9 мм, з 3–5 плідними квіточками зі зменшеними квіточками на верхівці. Базальних стерильних колосочків 0–2; стерильні колоски якщо є, то рудиментарні. Колоскові луски 4–7.5 мм, шкірясті, 7–9(10)-жилкові, безостюкові, верхівка зрізана або злегка зубчаста. Лема ланцетна, 5-жилка; перша лема ≈ 7 мм; тонкий остюк 1–4 см. Палея 2-жилкова, рівна лемі. Зернівка волосиста на верхівці. 2n = 14. Період цвітіння й плодоношення: травень — липень[1][2][3][4].

Середовище проживання

Зростає у Євразії від Причорномор'я до Китаю (Україна [Крим], пд.-євр. Росія, Вірменія, Азербайджан, Грузія, Афганістан, Іран, Ірак, Сирія, сх. Туреччина, пд. Казахстан, Киргизстан, Таджикистан, Туркменістан, Узбекистан, Індія [Джамму і Кашмір], Пакистан, Китай); інтродукований до США[5][4][6].

Населяє сухі луки, перелоги, степи та помірно порушені ділянки, такі як пустки, узбіччя доріг та околиці та в межах культур, наприклад, ячменю, хлібної пшениці та фруктових дерев; він також зустрічається в лісистих місцевостях та узліссях, деградованих хвойних лісах, кипарисниках і на кам'янистих схилах. Росте переважно на суглинках, супіщаниках, суглинках чи піщано-глинистих ґрунтах і на базальтових породах і є посухостійким видом, росте в районах з річною кількістю опадів 150–350 мм. Висотний діапазон проживання від 0 до 2700 метрів[5].

Використання

Потенційний донор генів пшениці з відомим потенціалом надавати стійкість до хвороб і шкідників[5].

Синоніми

Синоніми: Patropyrum tauschii (Coss.) Á.Löve, Triticum aegilops P.Beauv. ex Roem. & Schult., Triticum tauschii (Coss.) Schmalh.

Примітки

  1. Aegilops tauschii. Flora of China. efloras.org. Процитовано 01.01.2022. (англ.)
  2. Aegilops tauschii. Flora of Pakistan. efloras.org. Процитовано 01.01.2022. (англ.)
  3. Aegilops tauschii. Türkiyebitkileri.com. Процитовано 01.01.2022. (англ.)
  4. Aegilops tauschii. Plants of the World Online. Kew Science. Процитовано 01.01.2022. (англ.)
  5. Rhodes, L.; Bradley, I.; Maxted, N. (2017). Aegilops tauschii. The IUCN. Процитовано 01.01.2022. (англ.)
  6. Aegilops tauschii. Catalogue of Life. Процитовано 01.01.2022. (англ.)
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.