Betula glandulosa

Betula glandulosa — вид рослин родини березові (Betulaceae), поширений на півночі й північному заході Північної Америки. Етимологія: лат. glandulosa — «залозистий»[1].

Betula glandulosa
Біологічна класифікація
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
Клада: Покритонасінні (Angiosperms)
Клада: Евдикоти (Eudicots)
Клада: Розиди (Rosids)
Порядок: Букоцвіті (Fagales)
Родина: Березові (Betulaceae)
Рід: Береза (Betula)
Підрід: Betula subg. Chamaebetula
Вид:
B. glandulosa
Біноміальна назва
Betula glandulosa

Таксономічні примітки

Тісно пов'язаний з карликовою березою (Betula nana) й іноді трактується як його підвид B. nana subsp. glandulosa. Відрізняється від типового B. nana наявністю залозистих бородавок на пагонах і більш довгими листовими черешками. Виникають гібриди з кількома іншими березами.

Опис

Багатостовбурний кущ до 1—3 м заввишки, часто формує щільні зарості. Кора темно-коричнева, гладка. Листові пластини переважно від зворотнояйцеподібних до приблизно круглих, з 2—6 парами бокових жилок, 0.5—3 × 1—2.5 см, основи від клиноподібних до округлих, краї округло-зубчасті, верхівка від тупої до заокругленої, поверхня нижня від гладкої до помірно опушеної, особливо вздовж основних жил. Плодоносні сережки є прямими, довжиною 1—2.5 см і шириною 5—12 мм. 2n=28(2x).

Поширення

Північна Америка: Ґренландія, Канада, США. Населяє арктичну й альпійську тундру, кислі скелясті схили й пустки, рідкі торфові ґрунти, торф'яні болота, береги потоків, відкриті субальпійські вершини; 0—3400 м.

Використання

Немає комерційного використання Betula glandulosa. Інуїти, в арктичній тундрі використовують цей вид для дров.

Галерея

Джерела

  1. Chuck Griffith. Dictionary of Botanical Epithets. www.winternet.com. Процитовано 06.12.2017.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.