BlueMotion

Blue Motion — торгова марка відібраних автомобілів концерну Volkswagen. Blue Motion позначаються автомобілі, котрі націлені на економність в цілому. Вони поєднують техніку, що сприяє зменшенню споживання палива з одночасно ефективним та динамічним двигуном.

Історія

Емблема Blue Motion Technology концерну Volkswagen — це індикатор економності двигуна автомобіля у своєму класі. Як лідери по найнижчому рівню споживання пального, двигуни Blue Motion Technology технічно орієнтовані на економічність, при цьому автомобілі відзначаються також і сучасним дизайном салону та зовнішнього вигляду. Метою Volkswagen є розробка кожної моделі автомобіля таким чином, щоб її екологічні параметри перевершували попередника.

У 2006 році концерн Volkswagen вперше представляє Mk4 Polo BlueMotion, а у 2007 була випущена версія, заснована на поточному Passat. [1]Пізніше, технологія використовувалася в моделях SEAT, таких як: SEAT Ibiza або SEAT León під маркою «EcoMotive».[2] Також в Škoda Fabia і Škoda Superb під назвою GreenLine. У 2008 були випущені версії BlueMotion Golf Mk5 і Touran. Назва має відношення до блакитного кольору логотипу концерну Volkswagen зі словом «рух», доданий, щоб вказувати на «мобільність». Є версія, що назва наслідує марці BlueTEC концерну Daimler AG.

У моделях BlueMotion Polo та Ibiza Ecomotive використовується спеціальний трициліндровий дизельний двигун об'ємом 1,4 л з системою безпосереднього вприскування з турбонаддувом (TDI), який може розвивати потужність до 59 кВт (80 к.с.) і досягати витрати палива 3,9 л / 100 км (72 миль на галон (брит), 60 миль на галон (США) при виробленні всього лише 102 грамів СО 2 на кілометр. Обидві цифри менші, ніж заявлені на гібриді Toyota Prius.

Низький рівень споживання палива забезпечується завдяки комплексу відповідних дій з використанням останніх розробок та технологій при будівництві автомобілів Volkswagen.

Технологія

Volkswagen з BlueMotion використовують вже наявні технології для поліпшення стандартних двигунів і транспортних засобів.

Зараз стратегія BlueMotion зосереджена на трьох областях поліпшення: [3]

  • Двигун. Переглянута комп'ютерна модель двигуна, додані сажові фільтри та окислювально-каталітичні нейтралізатори вихлопних газів для поліпшення споживання палива і зниження рівня NO x. У більш сучасних втіленнях також є Система «старт-стоп», яка зупиняє і запускає двигун при коротких зупинках (червоне світло світлофора, затор і т.д.
  • Трансмісія. На двох останніх швидкостях використовують більш високі передавальні числа, ніж в стандартних передавальних коробках двигунів з безпосереднім уприскуванням з турбонаддувом (TDI).
  • Знижений опір кочення. Знижений опір шин і поліпшена аеродинаміка внаслідок заниженої підвіски, модернізованого спойлера і додаткового удосконалення низу автомобіля. Таким чином проходження повітря створює менший опір, зменшуючи витрати палива.

Заходи, що сприяють зниженню витрат палива та емісії CO2:

— Система Start-Stopp (економія палива, зниження шкідливих викидів та шуму за рахунок скорочення часу роботи двигуна на холостій ході);

Рекуперація енергії при гальмуванні (трансформація кінетичної енергії автомобіля при гальмуванні та прискоренні в електричний струм для зарядки акумулятора);

— Покращення програми керування двигуном;

— Подовжені передавальні числа;

— Оптимізація аеродинаміки;

— Шини з низьким опором хитанню;

— Диски, вироблені за технологією Flow-Forming (Метод, що дозволяє зробити диск легким, без втрати міцності та ударної стійкості колеса);

Карданний вал з шарнірами зниженого тертя;

— Рекомендації по вибору необхідної передачі для КПП на мультифункціональному дисплеї.

Рекорди

У вересні 2010 року журналіст британського видання Sunday Times Гевін Конуей встановив рекорд, проїхавши на Volkswagen Passat з системою BlueMotion без дозаправлення 2464 км. На авто був встановлений дизельний двигун об'ємом 1,6 л і потужністю 105 к.с., а в баку вміщувалося 77 літрів дизельного палива. При цьому витрата склала 3,14 літрів на 100 км, а час поїздки 34 години.[4]

Див. Також

Примітки

  1. Lean and Green. web.archive.org. 25 вересня 2010. Процитовано 28 серпня 2021.
  2. Wayback Machine. web.archive.org. 29 грудня 2009. Процитовано 28 серпня 2021.
  3. Volkswagen Polo review. Auto Express (англ.). Процитовано 28 серпня 2021.
  4. Greatest distance driven on a single tank of fuel. Guinness World Records (en-GB). Процитовано 28 серпня 2021.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.