Рекуперація

Рекупера́ція — повернення частини матеріалів або енергії для повторного використання у тому ж технологічному процесі.

Приклади

Рекуперація у металургійному виробництві — виділення і вловлювання з метою повторного використання газів, парів тощо, які перебувають у суміші з іншими речовинами.

Рекуперація дорогоцінних каменів — повернення їх частини для повторного використання. Рекуперація цінних розчинників здійснюється шляхом їх вилучення з відпрацьованих сумішей.

Рекуперація електровоза — перетворення механічної енергії обертання тягових електродвигунів у електричний струм і віддача його назад у контактну мережу.

Рекуперація у вентиляційних системах будинків — використання теплової енергії повітря, що видаляється з будинку чи споруди, для нагрівання свіжого повітря, що надходить з вулиці.

Рекуперація в мембранній дистиляції - повторне використання тепла для нагріву концентрату. Можливе завдяки використанню нових конфігурацій мембранної дистиляції.

Див. також

Література

  • Мала гірнича енциклопедія : у 3 т. / за ред. В. С. Білецького. Д. : Донбас, 2007. — Т. 2 : Л  Р. — 670 с. — ISBN 57740-0828-2.
  • Рекуперація промислових відходів. Технології видобутку рідкісних, рідкісноземельних та радіоактивних елементів з промислових відходів / Віра Тузяк. — Львів: Каменяр, 2019. — 439 с.: іл. — ISBN 978-966-607-481-1
  • Утилізація, рекуперація та знешкодження відходів хімічної промисловості : Навчальний посібник / М.А.Петрова, К.В.Степова, У.В.Хром'як, О.І.Мовчан.– Львів: ЛДУ БЖД, 2016.– 224 с.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.