British Leyland

«Бритіш Лейланд» (англ. British Leyland Motor Corporation Ltd; скор. BLMC) — британська автомобілебудівна компанія, утворена у Великій Британії в 1968 році. Була частково націоналізована в 1975 році британським урядом як холдинг British Leyland Ltd, в 1978 році перетворена у BL Ltd (пізніше BL PLC).[1][2] До складу холдингу увійшла більшість незалежних британських автомобілебудівників, яким належало до 40 % британського легкового авторинку[3], причому, деякі з марок вважалися найстарішими у галузі.

British Leyland
Тип бізнес
підприємство і автомобілебудівна компанія
Форма власності непублічне акціонерне товариствоd
Галузь автомобільна промисловість
Попередник(и) British Motor Corporation, British Motor Holdingsd, Leyland і Marshall, Sons & Co.d
Наступник(и)
(спадкоємці)
Rover Group і Leyland DAFd
Засновано 1968
Закриття (ліквідація) 1986
Штаб-квартира Longbridged і Cowley
Продукція легковий автомобіль
Вантажний автомобіль
автобус
трактор
Дочірні компанії
  • Land Rover, Jaguar, Unipartd, Austin Motor Companyd, Leyland Busd, Leyland Trucksd, Coventry Climaxd, Prestcoldd і Aveling-Barfordd
  •  British Leyland у Вікісховищі

    Незважаючи на випуск автомобілів Jaguar, Rover і Land Rover, а також бестселера Mini, компанія British Leyland зазнала невдачі.[4] Після банкрутства в 1986 році перейменована на Rover Group (згодом в MG Rover Group), яка в свою чергу збанкрутувала в 2005 році. British Leyland належав бренд MG, а також історичні марки Остін (Austin), Морріс (Morris) та Wolseley, що перейшли у володіння китайської компанії SAIC, з якою MG Rover перед цим намагалася утворити рівноправне партнерство.

    Посилання

    1. A Catalogue of the Papers of Leyland Motor Corporation Ltd. Архів оригіналу за 5 червня 2011. Процитовано 11 березня 2018.
    2. British Leyland Motor Corporation, Ltd. — Britannica Online Encyclopedia
    3. The politics of building cars. BBC News. 7 Apr. 2005. Процитовано 27 Apr. 2010.
    4. Austin Rover Online. Архів оригіналу за 30 листопада 2007. Процитовано 11 березня 2018.
    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.