Cercopithecus cephus

Cercopithecus cephus (Мавпа синьолиця або вусата) — вид приматів з роду Мавпа (Cercopithecus) родини Мавпові (Cercopithecidae).

?
Cercopithecus cephus

Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Надклас: Щелепні (Gnathostomata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Примати (Primates)
Родина: Мавпові (Cercopithecidae)
Рід: Мавпа (Cercopithecus)
Вид: C. cephus
Cercopithecus cephus
(Linnaeus, 1758)

Посилання
Вікісховище: Cercopithecus cephus
Віківиди: Cercopithecus cephus
EOL: 323970
ITIS: 572998
МСОП: 4214
NCBI: 9535
Fossilworks: 232430

Опис

Довжина голови й тіла: 48-56 см, 57-84 см хвоста, вага самців: 4.3 кг, вага самиць: 2,9 кг. Забарвлення тіла сіро-коричневе на спинний стороні і майже біле на черевній стороні. Морда різнобарвна: бакенбарди жовтувато-білі, область очей блакитна і є біла смуга над верхньою губою.

Поширення

Країни проживання: Ангола, Камерун, Центральноафриканська Республіка, Республіка Конго, Демократична Республіка Конго, Екваторіальна Гвінея, Габон. Значною мірою пов'язаний з низовинними тропічними лісами, однак тварини також можуть бути знайдені у вторинних типах середовищ існування.

Стиль життя

Це деревний і денний вид. У першу чергу плодоїдний вид, але також споживає насіння, листя, членистоногих, яйця і пташенят. Утворює групи розміром від 4 до 35 осіб. Групи, як правило, містять одного самця, кілька самиць і їх дитинчат. Відомі хижаки: Panthera pardus, Homo sapiens, змії, хижі птахи.

Хоча розмноження може відбутися в будь-який час року, пік народжень є з грудня по лютий, самиці народжують одне маля після періоду вагітності близько шести місяців. Мало що відомо про тривалість життя виду в дикій природі або неволі. Тим не менш, один відомий екземпляр жив у неволі протягом 31 років і, за оцінками, помер у віці 36 років. Близькі родичі C. cephus живуть у дикій природі в середньому 22 роки.

Загрози та охорона

Цей вид знаходиться під загрозою втрати середовища проживання в результаті збезлісення, і, ймовірно, полювання на м'ясо. Це вид занесений до Додатка II СІТЕС. Присутній у ряді природоохоронних зон.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.