ChEBI

Хімічні Об'єкти Біологічного Інтересу, також відома як ChEBI(англ. Chemical Entities of Biological Interest),[1] являє собою базу даних і онтологія з молекулярних індивідів орієнтованої на "малі" хімічні речовини, яка що є частиною зусиль Відкритої Біологічної Онтології. Термін «молекулярна сутність» означає будь-яку «конституційну або ізотопну відмінність атома, молекули, йона, йонної пари, радикалу, йон-радикалу, комплексу, конформера і т. д. які ідентифікують як окремо відокремлюваний суб'єкт».[2] Молекулярні сутності, які розглядаються, є або природними продуктами, або синтетичними речовинами, які мають потенційні біологічні активності. Молекули, які прямо закодовані в геномі, наприклад нуклеїнові кислоти, білки і пептиди, які отримано з білків шляхом протеолітичного розщеплення, як правило, не включені до ChEBI.

ChEBI використовує номенклатуру, символіку і термінологію, схваленої міжнародним Союзом теоретичної і прикладної хімії (ІЮПАК) та Комітетом Номенклатури Міжнародного Союзу Біохімії і Молекулярної Біології (NC-IUBMB).

Обсяг і доступ

Всі дані у базі даних є не приватними або походять із не патентованих джерел. Таким чином всі дані у вільному доступі і доступні кожному. Крім того, кожен елемент даних повністю простежується і явно посилається на оригінальне джерело.

Дані ChEBI доступні через вебінтерфейс, вебсервісів і для завантажень.

Див. також

Примітки

  1. Degtyarenko, K.; De Matos, P.; Ennis, M.; Hastings, J.; Zbinden, M.; McNaught, A.; Alcantara, R.; Darsow, M. та ін. (2007). ChEBI: A database and ontology for chemical entities of biological interest. Nucleic Acids Research 36 (Database issue): D344–50. PMC 2238832. PMID 17932057. doi:10.1093/nar/gkm791.
  2. Шаблон:GoldBookRef

Зовнішні посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.