Chaetomys subspinosus

Дикобраз тонкоголковий (Chaetomys subspinosus) — вид гризунів родини Голкошерстові (Erethizontidae). Єдиний вид роду Chaetomys. Етимологія: Chaetomys — новолатинське слово, утворене з грецьких слів грец. χαιτη — «грива», «довге волосся» і грец. μυσ — «миша».

?
Chaetomys subspinosus

Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Гризуни (Rodentia)
Підряд: Їжатцевиді (Hystricomorpha)
Інфраряд: Hystricognathi
Парворяд: Caviomorpha
Родина: Голкошерстові (Erethizontidae)
Рід: Chaetomys
Gray, 1843
Вид: C. subspinosus
Chaetomys subspinosus
Olfers, 1818
Посилання
Вікісховище: Chaetomys subspinosus
Віківиди: Chaetomys subspinosus
EOL: 326932
ITIS: 584790
МСОП: 4366
NCBI: 480662

Поширення

Цей вид зустрічається фрагментарно в бразильських вологих лісах штатів Баїя, Еспіріту-Санту і, можливо, Ріо-де-Жанейро, а також у штаті Сержипі. Живе у первинних і вторинних тропічних лісах. Для пересування з однієї лісової ділянки в іншу використовує кавові плантації, але кавове листя не входить в його раціон.

Зовнішня морфологія

Його "колючки" не такі жорсткі як у представників родини їжатцеві; вони короткі, дещо хвилясті, і ті, що на спині, більше схожі на щетину. Хвіст рідко вкритий волоссям і дещо хапальний або чіпкий. І передні й задні лапи мають по чотири пальці з кігтями. Довжина голови й тіла: 430-457, хвоста: 255-280 мм. Він є унікальним серед гризунів у тому, що його очні западини майже оточені кісткою.

Поведінка

Нічний гризун, майже повністю деревний, харчується листям.

Джерела

  • John Frederick Eisenberg, Kent Hubbard Redford Mammals of the Neotropics: The central neotropics: Ecuador, Peru, Bolivia, Brazil / University of Chicago Press, 1999, p. 479
  • вебсайт МСОП
  • Thomas Scott Concise encyclopedia biology, 1996, p. 411
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.