Chamaerops humilis

Карликова пальма низька[1] (Chamaerops humilis) — вид квіткових рослин родини пальмові (Arecaceae). Це вічнозелений чагарник, який зазвичай заввишки до 2 метрів, але може досягати у висоту кількох метрів. Назва роду походить від грец. χαμαί — «на землі» і ῥώψ — «кущ». Видовий епітет з латинської перекладається як «низькорослий».

Chamaerops humilis
Біологічна класифікація
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
Клада: Покритонасінні (Angiosperms)
Клада: Однодольні (Monocotyledon)
Клада: Комелініди (Commelinids)
Порядок: Пальмоцвіті (Arecales)
Родина: Пальмові (Arecaceae)
Підродина: Coryphoideae
Триба: Trachycarpeae
Рід: Chamaerops
L.
Вид:
C. humilis
Біноміальна назва
Chamaerops humilis

Поширення

Рослина охоплює західну і центральну частини Середземного моря Північна Африка: Алжир; Лівія; Марокко; Туніс. Південна Європа: Італія; Франція; Португалія; Гібралтар; Іспанія; Мальта. Поширюється в основному в теплих районах поблизу узбережжя; віддає перевагу сонячному впливу і боїться сильних холодів. Росте на кам'янистих і піщаних ґрунтах.

Опис

Рослина в основному багатостовбурна, часто густа й зрідка досягає висоти від 4 до 6 м, стебло діаметром 10–15 см. Крона від 70 до 80 сантиметрів, має напівкругле, як правило, жорстке листя. Кора темно-коричнева або червонувата. Лезо листа до 2/3, розділене на від 10 до 20 секцій, які зелені або сіро-зелено-сині. Край черешка зубчасто-колючий. Рослини однодомні або дводомні, іноді полігамні. Квітки яскраво-жовтого кольору. Період цвітіння з квітня по червень. Це, як правило, (але не завжди) дводомна рослина з чоловічими й жіночими квітами на окремих рослинах. Плоди кісточкові, кулясті або довгасті, з довжиною 12–45 мм дуже волокнисті, злегка солодкі, зелені на ранніх стадіях, червоно-жовті й коричневі в кінці терміну дозрівання.

Використання

Культивується по всьому Середземномор'ї як декоративна рослина. Волокно отримують з листя використовується для виготовлення канатів, кошиків, килимків, капелюхів. Їхні листові бруньки їдять як овоч. Екологічно дуже корисна проти ерозії та опустелювання, регенерує після пожеж.

Галерея

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.